Ongekende stormschade in Canada door Fiona
OTTAWA (ANP/RTR) - De omvang van de schade die de zware storm Fiona heeft aangericht aan de Canadese oostkust is ongekend. Het herstel van onder meer de essentiële infrastructuur gaat maanden duren, zei minister Bill Blair, verantwoordelijk voor bescherming van de bevolking.
"De schaal waarover we het hier hebben, is denk ik nog nooit eerder voorgekomen", antwoordde Blair op de vraag of Fiona te vergelijken is met Dorian, die in 2019 een ravage aanrichtte in de regio rond Halifax, Nova Scotia. "Ik denk dat we waarschijnlijk maanden bezig zullen zijn met het repareren van de belangrijkste publieke voorzieningen, gebouwen en huizen, daken die zijn afgerukt van wijkcentra en scholen."
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
7 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
19 uur geleden