Ongekende krimp economie India door coronacrisis
MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van India heeft in het tweede kwartaal een historische krimp van 23,9 procent in vergelijking met een jaar eerder behaald. De Indiase economie, een van de grootste van Azië, werd keihard getroffen door de uitbraak van het coronavirus en de omvangrijke lockdownmaatregelen tegen de pandemie die het openbare leven voor een groot deel lamlegden.
Het is de sterkste neergang sinds het begin van de kwartaalmetingen in 1996, aldus de Indiase overheid. Het cijfer viel bovendien beduidend slechter uit dan verwacht, want economen hadden in doorsnee op een min van 18 procent gerekend.
In vrijwel alle economische sectoren ging het slecht, zoals in de bouw, mijnbouw, handel, industrie, toerisme en de financiële sector. Alleen in de landbouw was groei te zien. India ligt nu op koers voor de eerste jaarlijkse krimp van de economie in meer dan veertig jaar. Om de economie te stimuleren heeft de Indiase centrale bank de rente dit jaar meerdere keren verlaagd en kondigde de overheid steunpakketten aan.
Inmiddels is India een epicentrum voor nieuwe coronabesmettingen aan het worden. Zondag werd melding gemaakt van meer dan 78.000 nieuwe besmettingen. Het totaal aantal besmettingen in het land met ruim 1,3 miljard inwoners nadert de 4 miljoen.
Meer uit Financieel
LISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.
4 uur geleden