Ongekend warme jaarwisseling verwacht
DEN HAAG (ANP) - Het weer tijdens de jaarwisseling lijkt 'gunstig' te worden voor mensen die van plan zijn om rond twaalven naar buiten te gaan of - ondanks het verbod - toch vuurwerk af te steken. Het lijkt allerminst koud te worden en volgens Weer.nl kan het misschien zelfs wel de warmste oudjaarsdag ooit gemeten worden.
Vrijdag 31 december lijkt vooral droog te verlopen met slechts een kleine kans op wat regen. Daarbij is er ook kans op af en toe wat zon en met 12 tot 15 graden en weinig wind lijkt het bovendien allerminst winter. Ook tijdens de jaarwisseling zelf om middernacht blijft het kwik naar verwachting in de dubbele cijfers en is het met 10 tot 12 graden zeer zacht weer.
Op 1 januari verandert het weerbeeld niet heel veel. Volgens Weer.nl blijven de temperaturen met 11 tot 13 graden zeer hoog voor de tijd van het jaar. Het weerbeeld is vergelijkbaar met oudjaarsdag, maar er is een kleine kans op wat regen. Echt winters lijkt het dan ook nog even niet te worden.
Afgelopen jaarwisseling
Tijdens de vorige jaarwisseling gold nog code geel wegens mist. Rond middernacht was het bovendien op veel plaatsen windstil, waardoor de mist bleef hangen. Op nieuwjaarsdag was het met 2 tot 4 graden een stuk kouder dan zaterdag verwacht wordt.
De politie had het afgelopen jaarwisseling - ondanks het mindere weer en het vuurwerkverbod - toch nog redelijk druk. Er waren veel meldingen van overlast en ook had de politie te maken met agressie en geweld gericht tegen hulpverleners. De politie registreerde meer incidenten dan de voorgaande jaren. Maar dat kwam mogelijk doordat burgers vanwege het vuurwerkverbod eerder melding van overlast deden, was het vermoeden.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - Het schip De Batavia, een replica van het VOC-schip, is zaterdagochtend vertrokken vanuit Lelystad en wordt naar Amsterdam gesleept. Daar gaat het schip het droogdok in en wordt het voorzien van een stalen ondersteuningsconstructie. Dat is nodig om de replica, die in een kwetsbare conditie is, beter te beschermen en voor lange tijd te kunnen bewaren. Twee sleepboten begeleiden De Batavia op haar reis, die ongeveer zes uur duurt.
46 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Op de A2 bij Maastricht is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man aangereden die wordt verdacht van brandstichting. De politie meldt in een persbericht dat er rond 01.10 uur een melding kwam van een voertuigbrand op de Kasteel Hillenraadweg in Maastricht. De verdachten van die brandstichting waren volgens omstanders te voet gevlucht in de richting van de A2, die parallel aan de Kasteel Hillenraadweg ligt.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft Interpol gevraagd een internationaal opsporingsbevel uit te vaardigen tegen de voortvluchtige verdachte Ryan T. Die wordt verdacht van betrokkenheid bij de vermissing van de Nederlandse filmproducent, ondernemer en dj Rodney Leysner. De Nederlander verdween op 15 augustus. Het Surinaamse Openbaar Ministerie meldt vrijdag dat Interpol het verzoek momenteel beoordeelt.
11 uur geledenBREE (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf verdachten opgepakt na de vondst van een groot drugslaboratorium in het Belgische Bree, dicht bij de Nederlandse grens. Vier verdachten komen uit Nederland.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.
15 uur geleden