
Ongekend aantal klachten bij Ombudsman over Ongehoord Nederland
HILVERSUM (ANP) - De Ombudsman van de NPO heeft in de afgelopen dagen een recordaantal van bijna 1700 klachten ontvangen naar aanleiding van de uitzending van Ongehoord Nederland van afgelopen donderdag. Dat laat zij desgevraagd aan het ANP weten.
Niet eerder kreeg de Ombudsman zoveel klachten in korte tijd. Het aantal van 1689 is bijna twee keer zoveel dan ze over het gehele vorige jaar binnenkreeg. Klagers melden onder meer dat ze het omstreden item uit de uitzending van donderdag racistisch en discriminerend vinden. Ook zijn er bij de Ombudsman meldingen gedaan van het aanzetten tot haat.
De Ombudsman laat weten dat alle klachten, zoals gebruikelijk, worden doorgestuurd naar de betreffende omroep. "Ik ben uiteraard benieuwd naar hun antwoorden aan klagers", zo stelt ze. "Net zoals ik benieuwd ben of de toezichthouders - dat zijn de NPO, het Commissariaat voor de Media en het ministerie - zich hier verder over zullen buigen."
Het item was een collectie video’s waarin zwarte mensen - in onbekende landen, met onbekende aanleidingen - witte mensen aanvielen door te schoppen of te slaan.
Ongehoord Nederland ligt sinds de uitzending van donderdag van verschillende kanten onder vuur. Zo veroordeelden alle andere omroepen die deel uitmaken van de NPO het item en stelden ze dat het "onwaardig" was voor de publieke omroep. De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme vond dat het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft gefaald in zijn toezicht op de gang van zaken rond Ongehoord Nederland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het wetsvoorstel over het verbieden van voorrang voor statushouders bij de toewijzing van sociale huurwoningen is "de verkeerde symptoombestrijding waarbij het middel erger is dan de kwaal", zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Het kabinetsplan is volgens de Raad van State in strijd met het discriminatieverbod uit de Grondwet.
38 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft maandag de 41-jarige Lidwina S. uit Nijmegen veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan de helft voorwaardelijk, voor het doodrijden van een 14-jarig meisje in het Brabantse Sint Anthonis, in december 2024. S. bestuurde een vuilniswagen. Zij verkeerde volgens de rechtbank onder invloed van amfetamine, die zij de avond daarvoor had gebruikt.
48 minuten geledenMILOS (ANP) - De boot met zes Nederlandse activisten die naar Gaza wil varen, is vertrokken vanuit het Griekse eiland Milos. De Nederlanders denken woensdag aan te sluiten bij de 39 andere boten met activisten uit verschillende landen, meldt Roos Ykema van MiGreat, die ook aan boord is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam moet voor de rechter verschijnen omdat inwoners vinden dat de stad niet genoeg doet tegen massatoerisme. Het burgerinitiatief Amsterdam heeft een Keuze heeft in de afgelopen maanden 50.000 euro opgehaald bij inwoners van de stad en dagvaardt met steun van twaalf andere bewonersorganisaties maandag de gemeente. De gemeente zegt in een reactie dat de aanpak van toerisme "een lange adem vergt".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De initiatiefnemer van het protest tegen het 'falende asielbeleid' in Den Haag, dat zaterdag uitliep op rellen, zegt achteraf dat ze "misschien naïef is geweest". "Ze hadden gezegd dat het vreedzaam zou blijven en ik ga uit van het goeie", aldus Els Noort, online bekend als Els Rechts.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM moet woensdag opnieuw vluchten schrappen door een staking van grondpersoneel. Dit keer gaat het om 119 vluchten, meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. FNV en CNV hebben een werkonderbreking van 06.00 uur tot 12.00 uur aangekondigd omdat ze boos zijn dat KLM een cao-akkoord heeft gesloten met drie andere vakbonden. Het is de derde woensdag op rij dat grondpersoneel het werk neerlegt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer (BBB) stuurt de wet om voorrang voor statushouders bij sociale huurwoningen te verbieden zo snel mogelijk naar de Tweede Kamer. Dat zegt ze in een reactie nadat de Raad van State haar maandag juist had geadviseerd de wet niet in te dienen.
2 uur geleden