Ongeïnspireerd Ajax gaat met puntenverlies korte winterstop in
TILBURG (ANP) - Een ongeïnspireerd Ajax is met puntenverlies een korte winterstop ingegaan. De ploeg van trainer Erik ten Hag bleef op bezoek bij Willem II steken op een gelijkspel (1-1).
Ajax blijft koploper van de Eredivisie maar zag de voorsprong op de voornaamste concurrent PSV slinken tot 1 punt. Beide ploegen hervatten de tweede helft van het seizoen op 10 januari met een onderling duel in de Johan Cruijff ArenA. De topper vormt het starsein van een periode van anderhalve maand met wedstrijden om de drie of vier dagen. Ajax weet op 28 februari waarschijnlijk al best wel waar het aan toe is na dubbele ontmoetingen met PSV, AZ, Lille en wedstrijden tegen FC Twente, Feyenoord, Fortuna Sittard, Willem II, FC Utrecht, Heracles Almelo en Sparta Rotterdam.
Trainer Erik ten Hag weet nu al dat hij al zijn spelers nodig zal hebben. Het is te hopen voor de coach van Ajax dat hij na een korte winterstop weer kan beschikken over David Neres, Mohammed Kudus, Noussair Mazraoui en Lassina Traoré. Zeker in zware wedstrijden kan hij het viertal goed gebruiken. De tegenstanders na de winterstop zullen vermoedelijk ook motiveren. Tegen Willem II leken veel spelers al met hun hoofd bij de feestdagen. Vooral veel buitenlandse spelers hebben hun familie lang niet gezien door corona.
Spelverloop
Ajax suste zichzelf in slaap na de openingstreffer van Antony in de vierde minuut. Natuurlijk rolde de bal niet lekker op het zompige veld. En Willem II deed wat het kon in de stromende regen. Maar Ajax speelde wel in een heel laag tempo. De lijstaanvoerder was veel in balbezit, maar doelman André Onana had het voor rust drukker dan zijn collega Robbin Ruiter, die er niet helemaal goed uitzag bij de 0-1. Onana stond met reddingen de gelijkmaker van Ché Nunnely en Kwasi Wriedt in de weg.
Trainer Ten Hag slaagde er in de rust niet in om duidelijk te maken dat zijn ploeg het onheil over zichzelf afriep. Ajax bleef uitstralen dat het allemaal wel goed zou komen, zelfs als het slordig en in een laag tempo speelde. Kwasi Wriedt waarschuwde de bezoekers in de 54e minuut met de gelijkmaker, na slecht ingrijpen van Perr Schuurs. Ajax veerde even op, maar veel verder dan een bal op de paal van Tadic kwam de koploper niet.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
7 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
10 uur geleden