Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongehoord Nederland levert eerste verbeteringsrapport in bij NPO

Ongehoord Nederland levert eerste verbeteringsrapport in bij NPO

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft donderdag bij de NPO zijn eerste verplichte rapport ingeleverd waarin ON! uitlegt hoe de omroep zichzelf gaat verbeteren. Dat heeft de NPO donderdag gemeld.

De aspirant-omroep van Arnold Karskens moet voortaan elke twee maanden aan de NPO rapporteren hoe hij de aanbevelingen die de Ombudsman in haar rapport uit juni deed, heeft uitgevoerd. Dat begint met een rapport dat een maand voor de uitzending van het nieuwe seizoen van Ongehoord Nieuws binnen moet zijn.

De uitzendingen van het programma, waar afgelopen jaar honderden klachten over binnenkwamen bij de Ombudsman van de NPO, gaan 31 januari weer van start. De Ombudsman constateerde in haar rapport dat ON! zich schuldig maakt aan het verspreiden van aantoonbaar onjuiste informatie, zonder die te corrigeren. Na het eerste rapport moet ON! elke twee maanden met een tussenrapportage komen.

Aanpassingen en verbeteringen

De NPO heeft de omroep verzocht daarin aandacht te geven aan de verbeterpunten die ON! zelf opstelde. Zo heeft de omroep vastgesteld dat evaluaties van Ongehoord Nieuws tot aanpassingen en verbeteringen moeten leiden, presentatoren training en coaching moeten krijgen en dat er een-op-eenfunctioneringsgesprekken met redacteuren en presentatoren worden gevoerd. Ook heeft ON! op zijn website een verbeterrubriek waar feitelijke onjuistheden kunnen worden gecorrigeerd en heeft de omroep een factchecker in dienst genomen.

De woordvoerder van NPO doet verder geen mededelingen over het rapport. Het is niet duidelijk wie exact gaat beoordelen of Ongehoord Nederland met zijn rapport helemaal voldoet aan de verbeterpunten om door te mogen gaan met de uitzendingen. Ook wil de NPO niet zeggen op welke termijn de rapportage wordt beoordeeld.

Tweede sanctie

De afspraken staan los van de tweede sanctie die ON! boven het hoofd hangt, omdat de omroep volgens andere omroepen niet genoeg samenwerkt. Ook staat deze regeling los van het tweede rapport van de Ombudsman, dat eind november verscheen. Hierin constateerde de Ombudsman dat Ongehoord Nederland nog steeds aantoonbaar onjuiste informatie verspreidt. De NPO reageert pas in januari op dit rapport.

Meer uit Binnenland

Zeer grote brand in pand in het centrum van Delft

DELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiëplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.

38 minuten geleden
Negen aanhoudingen bij demonstratie Universiteit Leiden

LEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.

8 uur geleden
Ruim 1500 mensen brengen laatste groet aan René Karst

HOOGEVEEN (ANP) - Ruim 1500 fans en andere belangstellenden hebben woensdagmiddag in Theater De Tamboer in Hoogeveen afscheid genomen van de overleden volkszanger René Karst. Dat laat theaterdirecteur Pieter-Bas Rebers weten aan het ANP. Hij zegt onder de indruk te zijn van de hoge opkomst. Voor het podium, waar de kist van de zanger staat, is een groot eerbetoon ontstaan met honderden bloemen en kaartjes.

12 uur geleden
Ook Limburg hoorde niets rond oproep aan VS over Margraten

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg heeft geen reactie gehad op haar oproep om informatiepanelen over zwarte soldaten terug te plaatsen op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten. Gouverneur Emile Roemer deed dat verzoek onlangs aan de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, nadat duidelijk was geworden dat de borden waren verwijderd uit het bezoekerscentrum. De American Battle Monuments Commission (ABMC), de beheerder van de begraafplaats, liet later weten dat die niet langer in de "herdenkingsmissie" passen en dat er vaker gerouleerd wordt.

12 uur geleden
Universiteit Leiden verplaatst lezing om protest in gebouw

LEIDEN (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten voeren woensdag actie in het Academiegebouw van de Universiteit Leiden. In het gebouw aan het Rapenburg zou politicoloog Hélène Landemore een lezing houden. Haar Cleveringa-oratie is verplaatst naar een ander gebouw een eindje verderop.

14 uur geleden
Van Weel: snel besluit nodig Russische tegoeden voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het eens over de koers die de EU moet volgen bij de vredesonderhandelingen over Oekraïne. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne tegen het ANP. De EU moet Oekraïne op alle mogelijke manieren blijven ondersteunen en Europa moet een rol blijven spelen bij de onderhandelingen over vrede, zei Van Weel. Ook moet snel een besluit worden genomen over de inzet van Russische bevroren tegoeden.

18 uur geleden
Impact cyberaanvallen steeds vaker merkbaar in dagelijks leven

DEN HAAG (ANP) - De impact van cyberaanvallen is steeds vaker te merken in het dagelijkse leven buiten de digitale wereld om, schrijft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in het jaarlijkse Cybersecuritybeeld. De incidenten hebben nog niet geleid tot "maatschappelijke ontwrichting of significante impact op de nationale veiligheid", maar die potentie was er wel, volgens de NCTV.

20 uur geleden