Ongehoord Nederland heeft 50.000 leden
HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland is de tweede aspirant-omroep die naar eigen zeggen de grens van 50.000 leden is gepasseerd. De omroep heeft daarmee het benodigde aantal leden behaald om toe te kunnen treden tot het publieke bestel.
"OmroepON gaat naar Hilversum. Dank aan alle leden en vrijwilligers. Zonder u was het nooit gelukt", reageert oprichter Arnold Karskens verheugd op Twitter.
Vorige maand werd bekend dat ook Omroep ZWART, opgericht door Akwasi en Gianni Grot, 50.000 leden heeft.
Dat betekent nog niet dat deze omroepen ook daadwerkelijk een plekje krijgen bij de NPO. Het Commissariaat voor de Media en de Raad voor Cultuur moeten nog controleren of de aspirant-omroepen inderdaad zoveel leden hebben en of die allemaal daadwerkelijk contributie betalen. Daarna geven ze advies aan de minister van Media of de aspirant-omroep een toegevoegde waarde heeft in het publieke bestel. Dit is een basisvoorwaarde voor nieuwe omroepen die aan het bestel worden toegevoegd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
24 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
11 uur geleden