Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeduld in Kamer groeit over opvang kinderen in Griekenland

Ongeduld in Kamer groeit over opvang kinderen in Griekenland

DEN HAAG (ANP) - Oppositie- én coalitiepartijen vragen zich af of het kabinet wel de beloofde haast maakt met hulp aan alleenstaande minderjarige asielzoekers in Griekenland. Regeringspartijen D66 en ChristenUnie willen "zo snel mogelijk opheldering" over berichten dat het nog niet vlot met het toegezegde onderdak en de begeleiding.

Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asiel) en haar Griekse collega’s legden de afspraken donderdag vast. Nederland gaat op het Griekse vasteland een vijftigtal opvangplekken betalen en regelen voor kinderen zonder ouders uit de overvolle vluchtelingenkampen op de Griekse eilanden. Ook gaat Nederland helpen bij het trainen van voogden die hen onder hun hoede moeten nemen. Broekers en de Grieken benadrukten daarbij dat spoed is geboden.

Maar volgens de Groene Amsterdammer zit er nog geen vaart in de Nederlands-Griekse samenwerking. Voor de zomer komt er in ieder geval niets van de grond, hoorde het opinieblad van Griekse functionarissen.

Verre van gerust

Dat had Broekers de Kamer wel voorgespiegeld, stellen onder andere D66, ChristenUnie en SP. Ze wijzen erop dat de staatssecretaris begin deze maand nog beaamde dat "het toch niet zo kan zijn" dat het nog "weken of maanden gaat duren".

Ook VluchtelingenWerk, Defence for Children en Stichting Vluchteling zijn "verre van gerust" op snelle vorderingen. "De praktijk in Griekenland is veel weerbarstiger dan de plannen van de staatssecretaris schetsen", zeggen de hulporganisaties. Van soortgelijke plannen kwam afgelopen jaren ook niets terecht, horen zij van Griekse organisaties waarmee ze samenwerken. De drie ngo's willen dat Nederland, net als Duitsland en andere landen, kinderen zonder ouders of begeleiders uit Griekse vluchtelingenkampen opneemt.

Daarop drongen ook D66 en ChristenUnie lang aan. Maar zij namen uiteindelijk genoegen met Broekers' compromisvoorstel, omdat voor meer geen steun zou zijn in kabinet en Kamer.

Meer uit Binnenland

Dode door ongeval tussen tram en fietser in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.

6 uur geleden
Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

8 uur geleden
Rapport: nachttrein tussen Schiphol en Lelystad niet rendabel

LELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.

9 uur geleden
Rechter op Aruba veroordeelt agenten voor doodschieten 19-jarige

ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.

9 uur geleden
Asscher moet kabinet helpen bij afspraak vergroening Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

13 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

13 uur geleden