Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongedocumenteerden vragen om openblijven bed-bad-brood Rotterdam

Ongedocumenteerden vragen om openblijven bed-bad-brood Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Onder grote publieke belangstelling hebben 22 gebruikers van de bed-bad-broodregeling in Rotterdam aan de rechter gevraagd hun opvang ook na 1 januari te behouden. Volgens Pim Fischer, de raadsman van de ongedocumenteerde vreemdelingen, is de sluiting in strijd met het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens en het zogeheten arrest-Changu. In dat arrest van het Hof van Justitie van de Europese Unie staat dat een Europese lidstaat iedere ongedocumenteerde die niet binnen een gestelde termijn is uitgezet, een minimumvoorziening moet bieden.

De Landelijke Vreemdelingenvoorzieningen (LVV), zoals de bed-bad-broodregeling officieel heet, loopt op 1 januari af. Minister Marjolein Faber heeft besloten de bijdrage van het Rijk, een kleine 25 miljoen aan alle deelnemende gemeenten stop te zetten. Door de sluiting dreigen in Rotterdam enkele tientallen ongedocumenteerden op straat terecht te komen.

Rotterdam en het ministerie van Justitie en Veiligheid stellen zich op het standpunt dat met het eind van de regeling ook het mandaat om de regeling uit te voeren verdwenen is.

Oplossing

"Doe uw best", zei een van de gebruikers van de regeling tegen de rechter bij het sluiten van de zitting. De rechter doet binnen maximaal twee weken schriftelijk uitspraak.

De verantwoordelijke Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar (DENK) heeft de raad beloofd te gaan kijken naar een oplossing. Voor een tiental ernstig zieke, oudere of kwetsbare bed-bad-broodgebruikers heeft Rotterdam inmiddels opvang geregeld. Veel van de LVV-gebruikers kampen met lichamelijke of psychische klachten, verslavingen en hebben vaak specifieke hulp nodig.

'Goede moed'

In november besloot de Rotterdamse gemeenteraad om de opvang van maximaal zes maanden voor vreemdelingen die geen recht hebben op een langer verblijf in Nederland, in het nieuwe jaar te sluiten. Rotterdam kreeg dit jaar van het Rijk 1,4 miljoen euro voor uitvoering van de LVV. Andere steden zoals Amsterdam, Utrecht, Eindhoven en Groningen houden de voorziening wel open en betalen dat uit eigen middelen.

"We houden goede moed", zegt Maarten Goezinnen van de Stichting Rotterdams Ongedocumenteerden Steunpunt (ROS). "Rotterdam moet een voorziening creëren voor iedereen, die op straat moet slapen. Dat is niet ingewikkeld of duur. Sluiting van de LVV zou desastreus zijn. Dat betekent dat het daklozenprobleem in de stad alleen maar groter wordt."

Meer uit Binnenland

Politie vraagt jagers weg te blijven uit omgeving Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Een week na de gewelddadigheden in Overasselt merkt de politie dat mensen in de wijde omgeving van de plaats waakzaam en alert zijn. Zo werden in de buurt van de Gelderse plaats schoten gehoord, waarop de politie vaststelde dat die knallen van jagers kwamen. Hun is gevraagd het gebied voorlopig te vermijden.

18 minuten geleden
Noordhoff: leesplezier moet terug in onderwijs

GRONINGEN (ANP) - Het leesonderwijs moet minder technisch en meer gericht zijn op leesplezier. Dat zegt Eveline Aendekerk, algemeen directeur van uitgever Noordhoff, in reactie op de nieuwe PISA-cijfers. Daaruit blijkt dat bijna vier op de tien Nederlandse 15-jarigen het basisniveau voor lezen niet halen.

32 minuten geleden
Hoofdingang Tweede Kamergebouw beklad, twee mensen aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Demonstranten hebben dinsdagmiddag het gebouw van de Tweede Kamer beklad. Daarvoor zijn twee personen aangehouden, meldt de politie. XR Justice Now! meldt dat zij achter de actie zitten.

41 minuten geleden
Noord-Holland wil strikter beleid voeren op nieuwe datacenters

HAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek wil dat er strengere regels komen voor de bouw van nieuwe datacenters. De huidige strategie die meer grip moest geven op de plaatsing van de vaak grote vierkante gebouwen, voldoet volgens Provinciale Staten (PS) niet. Datacenters kunnen regels omzeilen door bijvoorbeeld voor hoogbouw te kiezen en het bedrijf administratief op te splitsen in meerdere eenheden.

53 minuten geleden
Arts uit Bergen verdacht van misbruik Filipijnse kinderen

DEN BOSCH (ANP) - Een 66-jarige arts uit het Noord-Hollandse Bergen wordt verdacht van het seksueel misbruiken van minstens vier Filipijnse kinderen. Het jongste slachtoffer was drie jaar oud, vertelde de officier van justitie dinsdag tijdens de eerste pro-formazitting in Den Bosch.

1 uur geleden
Brug A28 nog zeker tot en met woensdag 9 september dicht

NIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug waar de snelweg A28 overheen gaat, blijft nog zeker tot en met woensdag 9 september gesloten voor de herstelwerkzaamheden, meldt Rijkswaterstaat.

1 uur geleden
Directeur ON! kondigt verzet aan als minister vergunning intrekt

HILVERSUM (ANP) - Omroepdirecteur Peter Vlemmix van Ongehoord Nederland (ON!) zal zich verzetten als mediaminister Rianne Letschert besluit om de voorlopige erkenning van de omroep in te trekken. Dat verkondigde Vlemmix in de uitzending van Ongehoord Nieuws, voorafgaand aan het gesprek dat hij dinsdagmiddag met de minister voert. In dat gesprek maakt Letschert een voorgenomen besluit bekend over het al dan niet intrekken van de voorlopige licentie.

2 uur geleden