
Ongebruikelijke winterstorm in zuiden van Californië
LOS ANGELES (ANP) - Amerikaanse media melden vrijdag vanwege een winterstorm ongebruikelijke taferelen in het zuiden van de staat Californië. In Los Angeles zijn bij het iconische Hollywoodbord voor het eerst in decennia sneeuwvlokken gesignaleerd. Noordelijker, in San Francisco, werd de laagste temperatuur in 132 jaar gemeten. Vrijdagochtend (lokale tijd) bleef het kwik er steken op 4 graden.
Tientallen miljoenen inwoners in Californië hebben te maken met waarschuwingen vanwege extreem weer. Naast sneeuw gaat het ook om hevige regenval en hoge windsnelheden. Door de winterstorm zaten al met al in de VS de afgelopen week zo'n miljoen huishoudens zonder stroom. In de Amerikaanse stad Portland viel donderdag al veel sneeuw.
De National Weather Service (NWS) waarschuwt de komende uren voor een aanzienlijke hoeveelheid sneeuw in de hogergelegen gebieden in Californië. Dat kan leiden tot lawines, waar de NWS voor waarschuwt.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat de aardbeving in Myanmar van drie weken geleden in de vergetelheid raakt. Door gebrek aan aandacht voor de humanitaire situatie drogen de fondsen snel op, zegt de hulporganisatie dinsdag. Tweehonderdduizend mensen leven op straat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil miste maandag de geboorte van zijn zoon nadat de Amerikaanse autoriteiten een tijdelijke vrijlating weigerden, zo heeft de vrouw van de Columbia University-student bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De goedkeuring voor de Amerikaanse president Donald Trump is gedaald naar het laagste niveau sinds zijn terugkeer naar het Witte Huis. Amerikanen staan met name kritisch tegenover zijn pogingen zijn macht uit te breiden, zo blijkt maandag uit een peiling van Reuters en Ipsos.
4 uur geledenWASHINGTON/ROME (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt samen met zijn vrouw Melania naar de begrafenis van de paus in Rome, laat hij op zijn platform Truth Social weten. Eerder op de dag had Trump al gereageerd op de dood van paus Franciscus. "Rust in vrede paus Franciscus! Moge God hem en allen die van hem hielden zegenen!", schreef Trump over de leider van de Rooms-Katholieke Kerk.
9 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad stroomt langzaam leeg na een openbare gebedsdienst, het rozenkransgebed genoemd, voor de maandagochtend overleden paus Franciscus. Op de dienst waren duizenden gelovigen afgekomen.
10 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - De maandag overleden paus Franciscus liet in zijn testament opnemen dat hij begraven wil worden in de Basiliek van Santa Maria Maggiore in Rome en niet in de Sint-Pietersbasiliek in het Vaticaan, in tegenstelling tot veel eerdere pausen.
11 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Franciscus is overleden aan een hersenbloeding en onomkeerbaar hartfalen, aldus de Vaticaanse arts Andrea Arcangeli in een overlijdensakte die maandag is vrijgegeven.
11 uur geleden