Onenigheid werkgevers en FNV over impact staking streekvervoer
DEN HAAG (ANP) - Tijdens de tweede dag van de driedaagse landelijke staking in het streekvervoer rijdt het merendeel van het ov donderdagochtend gewoon, stelt de Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV). Vakbond FNV, dat de staking organiseert, zegt daarentegen dat 65 procent van de dienstregeling van vervoersbedrijven "geraakt wordt", aldus woordvoerder Marijn van der Gaag.
VWOV noemt de impact van de staking landelijk gezien "vooralsnog beperkt" en zegt dat dit hetzelfde beeld is als op woensdag, de eerste dag van de driedaagse staking. Volgens de vereniging kan gemiddeld zo'n 70 procent tot 80 procent van de dienstregelingen worden uitgevoerd. "CNV-leden en niet-vakbondsleden rijden wel, en onder FNV-leden lijkt de stakingsbereidheid geen gegeven."
FNV stelt daar tegenover dat de deelname van leden groter is "dan tijdens de landelijke stakingsdag op 16 september", aldus de zegsman.
De buschauffeurs die staken, doen dat voor een betere cao. Ook trambestuurders, verkeersleiders en treinmachinisten die onder de cao vallen doen mee. Hoewel de VWOV zegt dat de impact van de staking beperkt is, baalt voorzitter van de vereniging Fred Kagie van de overlast die er wel is. "Mensen zijn afhankelijk van het openbaar vervoer, voor werk, school en andere afspraken. Als 80 procent wel rijdt, maar jouw bus toch net niet, dan is dat natuurlijk ongelooflijk vervelend."
De werkgevers roepen FNV op om aan tafel te komen om te praten over een nieuwe cao voor 2023. Zij zeggen meerdere malen aangegeven te hebben dat zij niet met FNV in gesprek willen gaan over de cao over 2021-2022, die nog tot eind dit jaar van kracht is. "De werkgevers hebben samen met vakbond CNV een contract getekend voor de cao OV 2021-2022", aldus de VWOV.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
3 uur geleden