
O'Neale leidt Nets in NBA in laatste seconde langs Trail Blazers
PORTLAND (ANP) - Royce O'Neale heeft de basketballers van Brooklyn Nets in de NBA in de laatste seconde een zege op het sterke Portland Trail Blazers bezorgd: 109-107. O'Neale kwam daardoor in het Moda Center in Portland uit op een triple-double, oftewel tien of meer punten, assists en rebounds.
O'Neale besliste het duel met nog 0,7 seconde op de klok met een lay-up, kort nadat sterspeler Kevin Durant van grote afstand had gemist. Met nog een paar tellen op de klok had Jusuf Nurkic de stand, met een driepunter, op 107-107 gebracht.
Matchwinner O'Neale kwam tot 11 punten, 11 assists en 10 rebounds. Hij had vier ploeggenoten die meer punten voor hun rekening namen. Durant was met 35 punten de topschutter van de avond. Durant werd in het derde kwart de negentiende speler in de NBA die in zijn loopbaan minimaal 26.000 punten heeft gemaakt.
Elfde plaats
Brooklyn Nets staat op een teleurstellende elfde plaats in de Eastern Conference. Van de eerste zestien duels werden er slechts zeven gewonnen.
Portland Trail Blazers is de koploper van de Western Conference, met tien overwinningen en vijf nederlagen.
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP/DPA) - Viervoudig olympisch kampioene Ariarne Titmus heeft de zwemwereld verrast door definitief te stoppen. De 25-jarige Australische nam na de Olympische Spelen van Parijs al een pauze en voelt zich nu "voldaan, tevreden en gelukkig".
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen hoopt zijn goede lijn van de afgelopen weken door te trekken in de Grote Prijs van de Verenigde Staten komend weekend. "We hebben de laatste tijd sterke races gereden en willen dit momentum vasthouden. Hopelijk kunnen we dit weekend nog iets beter presteren", zei de viervoudig wereldkampioen Formule 1 in een vooruitblik van zijn team Red Bull.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - Wereldschaakbond FIDE heeft een nieuwe wereldtitelstrijd schaken gepresenteerd. Het gaat om een 'allroundtoernooi' met schaakpartijen in de varianten rapid, blitz en een ingekorte versie van het klassieke schaken, fast-classic. Het initiatief van toernooiorganisator Norway Chess krijgt ook de goedkeuring van voormalig wereldkampioen Magnus Carlsen uit Noorwegen.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Voormalig basketballer en bondscoach Randy Wiel is op 74-jarige leeftijd overleden, meldt zijn oude club Den Bosch. De op CuraƧao geboren Wiel was van 1991 tot 1993 bondscoach van Oranje. Als speler kwam hij 53 keer in actie voor het Nederlands team.
18 uur geledenDORDRECHT (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft Olav Kooij van een zege afgehouden in de eerste etappe van de Tour of Holland. De 32-jarige wielrenner van Soudal Quick-Step had aan het einde van een spannende massasprint in Dordrecht net wat meer over dan de 23-jarige Nederlander. De derde plaats was voor de Deen Tobias Lund Andresen.
19 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het ATP-toernooi van Stockholm. De 25-jarige Noord-Hollander was niet opgewassen tegen de Hongaar Marton Fucsovics en verloor in twee sets: 1-6 2-6.
19 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het Formule 1-team van Mercedes rijdt ook in 2026 met coureurs George Russell en Kimi Antonelli. De 27-jarige Brit en de 19-jarige Italiaan zijn dit seizoen de vaste coureurs van het team. "De bevestiging van ons rijdersduo was altijd slechts een kwestie van timing, niet van personen", meldde teambaas Toto Wolff woensdag. "We wilden de tijd nemen en de onderhandelingen goed afronden om ervoor te zorgen dat iedereen tevreden was. Ik ben blij dat we dat hebben gedaan."
20 uur geleden