Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

One Flew Over The Cuckoo's Nest-actrice Louise Fletcher overleden

One Flew Over The Cuckoo's Nest-actrice Louise Fletcher overleden

TOULOUSE (ANP) - Actrice Louise Fletcher is vrijdag op 88-jarige leeftijd overleden in haar huis in het Franse Montdurausse. Fletcher was vooral bekend om haar vertolking van Nurse Ratched, de tirannieke verpleegster uit de film One Flew Over The Cuckoo's Nest uit 1975.

Die rol leverde de actrice een Oscar op. In haar toespraak nadat ze het felbegeerde beeldje in ontvangst had genomen bedankte Fletcher haar ouders, die beiden doof waren, in gebarentaal. Het was de eerste keer dat iemand gebarentaal gebruikte in een Oscarspeech.

Fletcher begon haar Hollywoodcarrière eind jaren 50 met verschillende gastrollen in televisieserie. Ze stopte halverwege de jaren 60 tijdelijk met acteren om zich op haar gezin te richten en maakte haar comeback tegenover Keith Carradine en Shelley Duvall in de film Thieves Like Us uit 1974. Vervolgens werd ze door regisseur Miloš Forman gecast voor haar legendarische rol als Nurse Ratched in One Flew Over The Cuckoo's Nest, gebaseerd op het gelijknamige boek uit 1962.

De actrice bleef tot op hoge leeftijd actief in de televisiewereld. Ze was in de jaren 90 te zien in serie Star Trek: Deep Space Nine en werd in 1996 en 2004 genomineerd voor een Emmy voor haar gastrollen in respectievelijk Picket Fences en Joan of Arcadia. Een van haar laatste rollen was in dramaserie Shameless, waarin ze in 2011 en 2012 te zien was als de moeder van het personage van acteur William H. Macy.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

47 minuten geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

5 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

5 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

6 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

6 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

7 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

8 uur geleden