Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onduidelijkheid rond uitstel huldiging Russische kunstrijders

Onduidelijkheid rond uitstel huldiging Russische kunstrijders

BEIJING (ANP/RTR) - De Russische kunstrijders die maandag de landenwedstrijd wonnen op de Olympische Spelen in Beijing hebben hun gouden medaille nog niet ontvangen. De huldiging, die dinsdag zou plaatsvinden, werd uitgesteld. Dat is gebeurd vanwege een "juridische kwestie", zo bevestigde het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

Volgens de doorgaans goed geïnformeerde website insidethegames.biz zouden er problemen zijn rond het resultaat van een dopingtest, afgenomen nog voor de Spelen in Beijing. "Er heeft zich op korte termijn een situatie voorgedaan die juridisch overleg met het IOC vereist", aldus een woordvoerder van de internationale schaatsbond ISU tegen de website.

IOC-woordvoerder Mark Adams gaf geen details, maar zei alleen dat "de situatie zich plotseling had voorgedaan". De Russen wonnen het goud in de gemengde wedstrijd voor de Verenigde Staten en Japan. Het blijft onduidelijk wanneer of zelfs of de ceremonie kan worden gehouden, omdat volgens de coronaregels atleten wordt geadviseerd China uiterlijk twee dagen na hun wedstrijd te verlaten.

Training

Woensdag verschenen enkele Russische kunstschaatsers, onder wie de 15-jarige sensatie Kamila Valieva, niet op de geplande training, wat tot meer speculaties leidde. Ook de ijsdansers Anastasia Misjina en Aleksandr Galliamov ontbraken, net als Mark Kondratioek, die zich individueel heeft geplaatst voor de vrije kür van donderdag.

Valieva stelde maandag ondanks een val de zege veilig. De Europees kampioene, bijgenaamd 'Miss Perfect', maakte als eerste vrouw tot twee keer toe een viervoudige sprong op de Spelen.

Meer uit Sport

Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

4 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

7 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

13 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

14 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

14 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

15 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

15 uur geleden