Onduidelijkheid over positieve testen en kosten Australian Open
MELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De autoriteiten in de Australische deelstaat Victoria en de organisatie van de Australian Open hebben in aanloop naar het grandslamtoernooi coronabesmettingen bij twee spelers bekendgemaakt. Het is volgens de betrokken partijen echter niet duidelijk of het gaat om nieuwe besmettingen, of om personen die al eerder besmet waren geweest. Ook over de quarantainekosten van de deelnemers heerst onduidelijkheid.
De gezondheidsautoriteiten in Victoria meldden woensdag dat opnieuw twee deelnemers aan het tennistoernooi positief hadden getest. Daarmee komt het aantal betrokkenen bij het eerste grandslamtoernooi van dit jaar dat positief heeft getest op tien.
Volgens minister Lisa Neville van Victoria zijn twee spelers en een persoon die zelf niet in actie komt, maar wel betrokken is bij het tennistoernooi, positief bevonden. Er is onduidelijkheid over het aantal besmettingen. Meerdere uitslagen zijn bijgesteld, omdat het om restmateriaal van eerdere besmettingen gaat. Deze personen zijn dan niet besmettelijk.
Reeks besmettingen
Neville zei dat het bij één speler in ieder geval gaat om een eerdere besmetting. "Van de andere twee gevallen is dat nog niet duidelijk. Dat zou gaan om een speler en een persoon uit de entourage."
Door een reeks besmettingen aan boord van drie vliegtuigen die arriveerden in Melbourne, zitten 72 spelers gedwongen twee weken lang in lockdown in hun hotelkamers.
Quarantainekosten
Toernooidirecteur Craig Tiley zei tegen een Australische radiozender dat de kosten voor de quarantaine kunnen oplopen tot 40 miljoen Australische dollar, zo'n 25 miljoen euro. Een deel daarvan zou volgens hem worden betaald door de deelstaat Victoria. Die uitspraak leidde tot boosheid bij Australiërs.
Minister Neville haastte zich echter te melden dat de belastingbetaler in Victoria niet meebetaalt aan de quarantainekosten, waarop de Australische tennisbond heeft laten weten dat de toernooiorganisatie voor de kosten opdraait.
Meer uit Sport
SAINT-JULIEN-MONT-DENIS (ANP) - Mads Pedersen heeft zich zaterdag zo goed als verzekerd van de eindwinst in het puntenklassement in de Tour de France. De Deense renner van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waarmee hij vrijwel niet meer te achterhalen is door Jasper Philipsen.
15 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De waterpolosters zijn bij de finaleronde van de World Cup in Sydney als vijfde geëindigd. De Europees kampioen won het laatste duel overtuigend van Italië met 12-5. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis was in elke periode de betere: 4-2 2-1 4-1 2-1. Lola Moolhuijzen was belangrijk voor Oranje met vijf treffers uit evenveel pogingen.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.
16 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.
17 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.
19 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.
19 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.
20 uur geleden