Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onduidelijkheid over locatie Duterte

Onduidelijkheid over locatie Duterte

DEN HAAG (ANP) - Het is niet duidelijk waar de opgepakte Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is. Hij kwam woensdag aan het eind van de middag aan op Rotterdam The Hague Airport, maar waar hij naartoe is gegaan is niet bekend.

Vanaf de luchthaven vertrokken een aantal keer voertuigen, waaronder een konvooi met een ambulance. Waar die naartoe zijn gegaan is niet bekend. Er is geen konvooi naar de gevangenis in Scheveningen gereden. Daar zit het eigen detentiecentrum van het Internationaal Strafhof (ICC).

Het ICC wil nu niets zeggen over de locatie van de oud-president. Wel zei het hof in een verklaring dat Duterte aan hen is overgedragen.

Duterte werd dinsdag aangehouden in de Filipijnse hoofdstad Manilla en op een vlucht naar Nederland gezet. Het strafhof verdenkt hem ervan dat hij leiding heeft gegeven aan doodseskaders.

Meer uit Buitenland

CDU/CSU en SPD tekenen regeerakkoord in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - CDU/CSU en de SPD hebben in Duitsland maandag het regeerakkoord ondertekend, een dag voordat de nieuwe regering wordt beëdigd. De aankomende bondskanselier Friedrich Merz zei tijdens de ceremonie "alle vertrouwen" te hebben dat de partijen "zullen slagen ons land te regeren met kracht, planning en vertrouwen".

34 minuten geleden
Hamas: plan Israël voor hulplevering Gaza is politieke chantage

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas noemt het Israëlische plan voor de hervatting van de hulplevering aan de bevolking van Gaza "politieke chantage". Het Israëlische veiligheidskabinet stemde in de nacht van zondag op maandag in met het plan dat ervoor moet zorgen dat Hamas geen controle kan krijgen over de hulpleveranties.

37 minuten geleden
Pakistan test opnieuw raket na oplopende spanningen met India

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan heeft maandag opnieuw een raket getest te midden van oplopende spanningen met India na een dodelijke terroristische aanslag in de betwiste regio Kasjmir.

1 uur geleden
Duizenden treinreizigers in Spanje gestrand door koperdiefstal

MADRID (ANP/RTR) - Koperdieven hebben zondagavond een deel van het Spaanse hogesnelheidsnetwerk platgelegd. Duizenden mensen strandden op stations en sommigen moesten de nacht doorbrengen in de trein. De Spaanse minister van Transport Oscar Puente spreekt in een bericht op X van "ernstige sabotage".

2 uur geleden
Von der Leyen: extra subsidies voor onderzoek en wetenschap

PARIJS (ANP) - De Europese Commissie gaat de komende jaren fors extra investeren in onderzoek en wetenschap. Voorzitter Ursula von der Leyen kondigde maandag op de Sorbonne-universiteit in Parijs aan 500 miljoen euro vrij te maken om van Europa "een magneet voor onderzoekers te maken". Ook komt de Commissie met een nieuwe 7-jarige "supersubsidie" om de knapste koppen naar Europa te halen en te houden.

2 uur geleden
SPD onthult ministerposten: Pistorius blijft op Defensie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse sociaaldemocratische partij SPD heeft maandag haar keuzes voor de ministerposten bekendgemaakt. De huidige minister van Defensie Boris Pistorius behoudt die functie. SPD-leider Lars Klingbeil wordt de nieuwe vicekanselier en minister van Financiën.

3 uur geleden
Rwanda in gesprek met VS over opvang gedeporteerde immigranten

KIGALI (ANP/RTR) - Rwanda voert gesprekken over de mogelijke opvang van immigranten die uit de Verenigde Staten gedeporteerd worden. Dat meldt de Rwandese minister van Buitenlandse Zaken Olivier Nduhungirehe.

3 uur geleden