Onduidelijkheid over 'koninklijke' opvang Oekraïners op Oude Loo
DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoe de opvang van Oekraïense vluchtelingen op kasteel Het Oude Loo in Apeldoorn er precies uit gaat zien. Zo is het onbekend hoe de vluchtelingen er terechtkomen. Ook is het nog niet duidelijk wat voor medische en psychische begeleiding ze krijgen, en hoe het onderwijs voor de kinderen vorm krijgt. Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben het gebouw vanaf half april ter beschikking gesteld, omdat eerst onder meer "het interieur" moet worden aangepast, aldus de Rijksvoorlichtingsdienst.
Bij de meeste Oekraïense vluchtelingen gaat de opvang via de veiligheidsregio's. Die beheren de registratiepunten en verdelen mensen over de opvanglocaties, zoals sporthallen en hotels. Het Oude Loo is geen officiële opvang, maar een particuliere locatie, en valt daarom niet onder de regio, laat de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland weten. Verder verwijst de regio, net als de gemeente Apeldoorn, door naar de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Die wijst naar het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), dat juist terug verwijst naar de RVD.
Als de vluchtelingen eenmaal in het kasteel uit de 15e eeuw zitten, wil VluchtelingenWerk Nederland ze helpen. "Voor ons is het ook nog heel onduidelijk hoeveel mensen er opgevangen worden, per wanneer en wat onze rol wordt. We willen een spreekuur opzetten, een vraagbaak waar mensen terechtkunnen met hun vragen", zegt een woordvoerster. Verder wijst de organisatie naar de gemeente Apeldoorn.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
4 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
9 uur geledenBUSSUM (ANP) - De VVD heeft geld nodig. Een manier om het op te lossen is volgens het hoofdbestuur een afdracht vragen aan de politieke bestuurders van de partij. Tijdens de algemene ledenvergadering in Bussum zaterdag bleek uit een peiling onder de aanwezige leden dat zij vooral willen inzetten op werving van nieuwe leden.
13 uur geleden