Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onduidelijkheid over grenzen van door Moskou erkende republieken

Onduidelijkheid over grenzen van door Moskou erkende republieken

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het is nog niet duidelijk welke grenzen Rusland precies erkent van de volksrepublieken Donetsk en Loegansk in Oost-Oekraïne. Verklaringen van verschillende Russische overheidsinstanties lijken elkaar tegen te spreken. Maandag bestempelde president Vladimir Poetin de separatistische republiekjes als onafhankelijk.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde volgens Interfax dat Moskou het gebied erkent waar de separatisten nu de dienst uitmaken en autoriteit uitoefenen. Een woordvoerder van het Kremlin zei later echter dat het gaat om het veel grotere grondgebied dat de pro-Russische republiekjes claimen sinds zij zich in 2014 eenzijdig afscheidden van Oekraïne.

De separatisten hebben nu de controle over ongeveer 30 procent van de 'provincies' Donetsk en Loehansk. Hun zelfuitgeroepen republieken claimen wel het hele grondgebied. In het geval dat de grenzen ruim worden geïnterpreteerd, zou Rusland ook militairen kunnen sturen naar gebieden in de Donbas-regio waar de separatisten het momenteel niet voor het zeggen hebben.

Het was bij de erkenning van de republieken niet direct duidelijk welke grenzen Rusland zou gaan hanteren. Ook een dag later is daar dus nog onduidelijkheid over. Kort nadat het besluit over de erkenning officieel was genomen, maakte Poetin bekend Russische militairen die kant op te sturen voor een zogenoemde vredesmissie. In Oost-Oekraïne woedt sinds 2014 een burgeroorlog tussen de separatisten en de Oekraïense regering.

Meer uit Buitenland

Politie Nepal arresteert meer dan 400 mensen voor Gen Z-protesten

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese politie heeft 423 mensen gearresteerd voor de zogenoemde Gen Z-protesten in september, meldt de politie maandag. De arrestanten worden onder meer beschuldigd van moord, verboden wapenbezit, diefstal en vandalisme.

7 minuten geleden
BBC-voorzitter biedt excuses aan voor Trump-montage

LONDEN (ANP) - De voorzitter van de Britse omroep BBC Samir Shah heeft excuses aangeboden voor de manier waarop een speech van de Amerikaanse president Donald Trump is bewerkt. Delen uit de toespraak werden in een Panorama-documentaire aan elkaar geplakt, waarbij onder meer zou zijn weggelaten dat hij opriep tot een vreedzaam protest.

26 minuten geleden
Klimaattop van start met tienduizenden bezoekers, maar zonder VS

BELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém is de jaarlijkse VN-klimaattop officieel begonnen. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs bespreken landen de komende twee weken de toestand van het klimaat. Volgens schattingen wonen 50.000 mensen de top dit jaar bij. De Verenigde Staten doen niet mee. Daarmee ontbreekt het land met de op een na hoogste uitstoot van broeikasgassen (na China).

29 minuten geleden
Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep

PARIJS (ANP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep in een zaak over campagnefinanciering. Een rechtbank heeft dat maandag besloten, meldt de Franse zender BFMTV. Sarkozy zit sinds 21 oktober een straf van vijf jaar uit voor criminele samenzwering.

32 minuten geleden
Israël geeft opnieuw Palestijnse lichamen vrij

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Gazaanse gezondheidsministerie zegt van Israël de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen te hebben ontvangen. Daarmee komt het totaal op 315 sinds het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël een maand geleden.

1 uur geleden
Bronnen: twee moordpogingen op Syrische president verijdeld

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft twee pogingen van Islamitische Staat (IS) om president Ahmed al-Sharaa om het leven te brengen verijdeld, zeggen anonieme bronnen tegen persbureau Reuters. Het Syrische ministerie van Informatie heeft niet gereageerd op de berichten.

1 uur geleden
Aantal gewonden loopt op na treinongeluk Slowakije

BRATISLAVA (ANP/DPA) - Bij een treinongeluk in Slowakije zijn zeker 79 mensen gewond geraakt, melden autoriteiten. Eerder werd bericht over ongeveer 30 gewonden. Twee passagierstreinen botsten zondagavond frontaal op elkaar op ongeveer 20 kilometer van hoofdstad Bratislava. Geen van de gewonden zou in levensgevaar zijn.

2 uur geleden