Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onduidelijkheid over geheim memo van Shell aan Rutte

Onduidelijkheid over geheim memo van Shell aan Rutte

DEN HAAG (ANP) - In het verhoor van de parlementaire enquêtecommissie kwam donderdag een vertrouwelijk memo aan premier Mark Rutte ter sprake. Het memo zou van Shell komen, maar volgens Rutte zelf is niet duidelijk of hij het stuk inderdaad heeft ontvangen. "Dat is het grote geheim van deze enquête", aldus de premier. "We kunnen dat memo niet terugvinden. We hebben alle archieven omgedraaid." De commissie heeft het memo wel.

In het document zijn volgens de enquêtecommissie "bespreekpunten" opgenomen voor een gesprek tussen Rutte en de top van Shell dat in juni 2016 plaatsvond. Shell-baas Ben van Beurden herkende het memo wel toen het werd genoemd, zei de commissie. Het stuk zou alleen aan Rutte gericht zijn, en persoonlijk zijn overhandigd aan een van zijn adviseurs.

Rutte liet doorschemeren dat het stuk al ter sprake kwam in het gesprek dat hij, net als meer getuigen, eerder achter gesloten deuren voerde met de commissie. Dat hij het memo niet meer kan vinden "sluit niet uit dat ik het ontvangen heb". Maar het zou in een archief moeten zitten, zegt de premier. Hij betwijfelt of het memo in deze vorm bestaat. "Het zou ook de eerste en enige keer zijn geweest waarop ik een vertrouwelijk memo krijg alleen voor mij." Het zou ook geen zin hebben, denkt Rutte: Nederland kent geen presidentieel stelsel waarin hij alleen besluiten kan nemen, benadrukt hij.

Meer uit Binnenland

Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

1 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

13 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

20 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

20 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

20 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

21 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

22 uur geleden