
Onduidelijkheid over begin overleg Oekraïne - Rusland in Turkije
ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - Er heerst onduidelijkheid over de start van het overleg tussen Oekraïne en Rusland in Turkije. Het Russische staatspersbureau TASS meldt op basis van een bron dat de aanvangstijd rond 09.00 uur is, maar een Oekraïense functionaris verklaart dat de landen geen starttijd zijn overeengekomen.
Het begin om 09.00 uur is "niet gepland en niet waar", aldus een functionaris van de Oekraïense veiligheids- en defensieraad. TASS meldt ook dat de Russische delegatie is aangekomen in Istanbul. De gesprekken zouden achter gesloten deuren plaatsvinden in het Dolmabahcepaleis. Het is voor het eerst in ruim drie jaar dat de landen weer bijeenkomen voor vredesbesprekingen.
Het overleg wordt gehouden op voorstel van de Russische president Vladimir Poetin. Hij maakt zelf geen deel uit van de Russische delegatie. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei dat hij naar de bijeenkomst zou gaan als Poetin er ook bij zou zijn.
Zelensky is wegens Poetins afwezigheid naar Ankara afgereisd voor een ontmoeting met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Hij zal na dat gesprek beslissen welke stappen hij zal nemen in de vredesonderhandelingen met Rusland, aldus een hoge Oekraïense functionaris.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Ten minste 21 mensen zijn gewond geraakt bij een grote explosie bij een benzinestation in Rome. Onder hen is een aantal hulpverleners, melden Italiaanse media.
59 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij een grootschalige aanval op Oekraïne hebben de Russen een recordaantal van 539 drones en elf raketten ingezet, meldt de Oekraïense luchtmacht. De aanval, die vrijwel de hele nacht duurde, volgde na een telefoongesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over de Russische oorlog tegen Oekraïne. De helft van de drones zou zijn neergehaald. Ruim tweehonderd gingen verloren.
3 uur geledenMARYLAND (ANP/AFP) - Kilmar Abrego, die door de VS onterecht naar El Salvador werd gedeporteerd en vervolgens werd teruggehaald, is in de gevangenis in El Salvador mishandeld en gemarteld. Dat hebben zijn advocaten bekendgemaakt.
4 uur geledenDES MOINES (ANP) - Tijdens een toespraak in de Amerikaanse staat Iowa vierde president Donald Trump donderdag dat zijn grote uitgavenwet is aangenomen. Trump trapte in Des Moines het feestjaar voor 250 jaar Amerikaanse onafhankelijkheid af. Hij noemde de wet een "fenomenale overwinning" voor de VS.
6 uur geledenMARYLAND (ANP) - Kilmar Abrego, die door de VS onterecht naar El Salvador werd gedeporteerd en vervolgens werd teruggehaald, is in de gevangenis in El Salvador mishandeld en gemarteld. Dat hebben zijn advocaten bekendgemaakt.
6 uur geledenKyiv (ANP/BLOOMBERG) - Kort nadat de Russische president Vladimir Poetin met de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne had gebeld, heeft Rusland een grote droneaanval uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv.
7 uur geledenBARRANCA (ANP) - Archeologen hebben in Peru een 3500 jaar oude stad ontdekt die waarschijnlijk functioneerde als handelscentrum. De stad verbond culturen aan de Pacifische kust met de Andes en het Amazonegebied.
7 uur geleden