Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onduidelijkheid blijft rond dood tiener

Onduidelijkheid blijft rond dood tiener

DEN HAAG (ANP) - Ook op de eerste zittingsdag in de strafzaak rond de dood van de 17-jarige Orlando Boldewijn is nog veel onduidelijk gebleven over wat er 18 februari 2018 nu precies is gebeurd. De 29-jarige verdachte Roy B. uit Wernhout trok maandag bij de rechtbank in Den Haag soms zelfs delen van zijn eerder afgelegde verklaringen in.

Bij de politie had hij gezegd dat hij Boldewijn in het water had zien liggen, nu zei hij alleen zeker te weten dat hij die nacht "wel iets heeft gehoord of heeft gezien". Dat hij niet 112 had gebeld, kwam omdat hij in paniek was. Een ding wist B. wel zeker: "Ik heb die jongen niks aangedaan. Helemaal niks."

B., die mishandeling met de dood ten gevolge of dood door schuld ten laste is gelegd, had die avond een date met Boldewijn. Na een anonieme tip werd diens lichaam op 26 februari 2018 in het water, op 16 meter van het woonbootje van B. in de Haagse wijk Ypenburg, gevonden.

Wisselende verklaringen

B., die tijdens de zitting wisselende verklaringen aflegde, hield vol dat hij Boldewijn met zijn bootje weer op de kant had gezet zodat die de laatste tram naar huis kon nemen. Hij kon niet verklaren waarom de jongen in de buurt rond was blijven lopen, iets wat door verschillende camera's en getuigen is waargenomen: "Tot op de dag van vandaag denk ik dat die jongen het water in gejaagd is of zo. Ik denk nog steeds dat ik erin ben geluisd. Ik zet hem af en opeens ligt hij in het water."

Dat hij ook de dagen daarna de politie niets heeft verteld over wat hij die nacht heeft gehoord, kwam volgens B. een vriend hem had geadviseerd "stil te blijven zitten" en omdat zijn ouders niet mochten weten van zijn seksdates met jongens. Donderdag gaat de zaak verder met het requisitoir van de officier van justitie.

Meer uit Binnenland

Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse (50) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.

2 uur geleden
EOD vindt geen explosief in tas na bommelding bij vliegbasis

LEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.

3 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt worden donderdag voorgeleid

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.

3 uur geleden
OM eist ook in hoger beroep boete tegen ex-burgemeester Groningen

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een boete van 250 euro geëist tegen Koen Schuiling, voormalig burgemeester van Groningen, voor schennispleging. Schuiling (67) wordt ervan verdacht dat hij in maart 2024 masturberend achter het stuur heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.

3 uur geleden
MIVD ziet geen intentie bij Rusland voor snel conflict met NAVO

DEN HAAG (ANP) - De militaire inlichtingendienst MIVD ziet op dit moment "geen intentie" dat Rusland snel na het einde van een oorlog in Oekraïne een conflict wil beginnen met de NAVO. Wel kan de Russische krijgsmacht na het einde van de huidige oorlog "in iets minder dan een jaar gereed zijn voor een conflict, kleinschalig, met de NAVO", waarschuwde directeur Peter Reesink van de MIVD in een briefing in de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Man aangehouden na bommelding vliegbasis Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft woensdag een man aangehouden na een bommelding bij vliegbasis Leeuwarden. De man riep dat hij een bom bij zich had. Het pakket dat hij bij zich droeg, wordt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) onderzocht. Dat bevestigt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.

4 uur geleden
PRO, SP, VOLT, CU en DENK willen toch medische evacuatie uit Gaza

DEN HAAG (ANP) - PRO, SP, Volt, ChristenUnie en DENK willen dat het kabinet toch overgaat tot evacuatie van gewonde of zieke kinderen uit Gaza. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) kondigde onlangs aan 12 miljoen euro te steken in zorg voor Gazanen in de regio, maar niet te kiezen voor behandeling in Nederland.

4 uur geleden