Onduidelijkheid blijft rond dood tiener
DEN HAAG (ANP) - Ook op de eerste zittingsdag in de strafzaak rond de dood van de 17-jarige Orlando Boldewijn is nog veel onduidelijk gebleven over wat er 18 februari 2018 nu precies is gebeurd. De 29-jarige verdachte Roy B. uit Wernhout trok maandag bij de rechtbank in Den Haag soms zelfs delen van zijn eerder afgelegde verklaringen in.
Bij de politie had hij gezegd dat hij Boldewijn in het water had zien liggen, nu zei hij alleen zeker te weten dat hij die nacht "wel iets heeft gehoord of heeft gezien". Dat hij niet 112 had gebeld, kwam omdat hij in paniek was. Een ding wist B. wel zeker: "Ik heb die jongen niks aangedaan. Helemaal niks."
B., die mishandeling met de dood ten gevolge of dood door schuld ten laste is gelegd, had die avond een date met Boldewijn. Na een anonieme tip werd diens lichaam op 26 februari 2018 in het water, op 16 meter van het woonbootje van B. in de Haagse wijk Ypenburg, gevonden.
Wisselende verklaringen
B., die tijdens de zitting wisselende verklaringen aflegde, hield vol dat hij Boldewijn met zijn bootje weer op de kant had gezet zodat die de laatste tram naar huis kon nemen. Hij kon niet verklaren waarom de jongen in de buurt rond was blijven lopen, iets wat door verschillende camera's en getuigen is waargenomen: "Tot op de dag van vandaag denk ik dat die jongen het water in gejaagd is of zo. Ik denk nog steeds dat ik erin ben geluisd. Ik zet hem af en opeens ligt hij in het water."
Dat hij ook de dagen daarna de politie niets heeft verteld over wat hij die nacht heeft gehoord, kwam volgens B. een vriend hem had geadviseerd "stil te blijven zitten" en omdat zijn ouders niet mochten weten van zijn seksdates met jongens. Donderdag gaat de zaak verder met het requisitoir van de officier van justitie.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Op Ibiza is vorige week woensdag een 23-jarige Nederlander uit Den Bosch aangehouden die 49,5 kilo ketamine en 56.000 xtc-pillen bij zich had. Hij zit nog vast op het Spaanse eiland, meldt de politie dinsdag.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is slecht gesteld met de arbeidsomstandigheden van sekswerkers. De overheid controleert nauwelijks, handhaving ontbreekt structureel. Dat stelt het Sekswerk Meld- en Adviespunt (SMAP) in een rapport. Bij het meldpunt komen veel klachten binnen over exploitanten.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Aanbevelingsalgoritmes van sociale media bedreigen de democratie, maar zijn wel te verbeteren. Tot deze conclusie komt het Commissariaat voor de Media (CvdM) op basis van een analyse van de gevolgen van feeds voor de vrije meningsvorming van consumenten. De mediawaakhond biedt het kabinet en toezichthouders daarom aanbevelingen voor wetgeving en naleving.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
17 uur geleden