Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onduidelijkheid blijft rond dood tiener

Onduidelijkheid blijft rond dood tiener

DEN HAAG (ANP) - Ook op de eerste zittingsdag in de strafzaak rond de dood van de 17-jarige Orlando Boldewijn is nog veel onduidelijk gebleven over wat er 18 februari 2018 nu precies is gebeurd. De 29-jarige verdachte Roy B. uit Wernhout trok maandag bij de rechtbank in Den Haag soms zelfs delen van zijn eerder afgelegde verklaringen in.

Bij de politie had hij gezegd dat hij Boldewijn in het water had zien liggen, nu zei hij alleen zeker te weten dat hij die nacht "wel iets heeft gehoord of heeft gezien". Dat hij niet 112 had gebeld, kwam omdat hij in paniek was. Een ding wist B. wel zeker: "Ik heb die jongen niks aangedaan. Helemaal niks."

B., die mishandeling met de dood ten gevolge of dood door schuld ten laste is gelegd, had die avond een date met Boldewijn. Na een anonieme tip werd diens lichaam op 26 februari 2018 in het water, op 16 meter van het woonbootje van B. in de Haagse wijk Ypenburg, gevonden.

Wisselende verklaringen

B., die tijdens de zitting wisselende verklaringen aflegde, hield vol dat hij Boldewijn met zijn bootje weer op de kant had gezet zodat die de laatste tram naar huis kon nemen. Hij kon niet verklaren waarom de jongen in de buurt rond was blijven lopen, iets wat door verschillende camera's en getuigen is waargenomen: "Tot op de dag van vandaag denk ik dat die jongen het water in gejaagd is of zo. Ik denk nog steeds dat ik erin ben geluisd. Ik zet hem af en opeens ligt hij in het water."

Dat hij ook de dagen daarna de politie niets heeft verteld over wat hij die nacht heeft gehoord, kwam volgens B. een vriend hem had geadviseerd "stil te blijven zitten" en omdat zijn ouders niet mochten weten van zijn seksdates met jongens. Donderdag gaat de zaak verder met het requisitoir van de officier van justitie.

Meer uit Binnenland

Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

3 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

3 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

5 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

5 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

6 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

6 uur geleden