Onduidelijk welke fondsen mogelijk wel korten
DEN HAAG (ANP) - Het is onduidelijk welke fondsen volgend jaar mogelijk nog moeten korten, nu verantwoordelijk minister Wouter Koolmees met maatregelen is gekomen waardoor de meeste fondsen de pensioenen niet hoeven te verlagen. Volgens de Pensioenfederatie zijn het in ieder geval niet de vier grootste fondsen, ABP, PFZW, PME en PMT.
Koolmees stelde dat er mogelijk nog gesneden moet worden in de pensioenen bij vier fondsen, waarbij in totaal zo'n 600.000 werkenden en gepensioneerden zijn aangesloten. Hij noemde geen namen, maar ambtenarenfonds ABP, zorgfonds PFZW en metaalfondsen PME en PMT tellen meer deelnemers, zo weet de Pensioenfederatie. De organisatie kan niet zeggen om welke fondsen het dan wel gaat.
Uiteindelijk hangt veel ook af van hoe de rente en de beurzen zich de komende tijd zullen gedragen. "Of het ook allemaal gaat werken weten we pas op 31 december, als de dekkingsgraden van de pensioenfondsen bekend zijn", benadrukt de Vakcentrale voor Professionals (VCP) in een reactie.
Slag om de arm
Ook ABP zelf houdt een slag om de arm. "Voor deelnemers van ABP betekent dit dat de kans op verlaging van pensioen in 2020 aanzienlijk afneemt", stelt voorzitter Corien Wortmann van het grootste pensioenfonds van Nederland. De actuele dekkingsgraad op 31 december blijft volgens haar doorslaggevend voor een eventuele korting. Die graadmeter moet dan minimaal 90 procent bedragen. Bij ABP stond de teller eind oktober op 93,2 procent.
In de sector wordt niettemin positief gereageerd op het besluit van Koolmees. ABP vindt dat de minister "naar verwachting rust creƫert voor de korte termijn". Volgens de Pensioenfederatie heeft Koolmees een "luisterend oor" gehad. Voorzitter Shaktie Rambaran Mishre van de organisatie hoopt dat de concrete regels die voortvloeien uit de brief van de minister zo spoedig mogelijk bekend worden. "Dan kunnen pensioenfondsen snel aan de slag om hun beleid en communicatie hierop aan te passen en deelnemers duidelijkheid te geven."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
9 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
10 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
11 uur geleden