Onduidelijk welke fondsen mogelijk wel korten
DEN HAAG (ANP) - Het is onduidelijk welke fondsen volgend jaar mogelijk nog moeten korten, nu verantwoordelijk minister Wouter Koolmees met maatregelen is gekomen waardoor de meeste fondsen de pensioenen niet hoeven te verlagen. Volgens de Pensioenfederatie zijn het in ieder geval niet de vier grootste fondsen, ABP, PFZW, PME en PMT.
Koolmees stelde dat er mogelijk nog gesneden moet worden in de pensioenen bij vier fondsen, waarbij in totaal zo'n 600.000 werkenden en gepensioneerden zijn aangesloten. Hij noemde geen namen, maar ambtenarenfonds ABP, zorgfonds PFZW en metaalfondsen PME en PMT tellen meer deelnemers, zo weet de Pensioenfederatie. De organisatie kan niet zeggen om welke fondsen het dan wel gaat.
Uiteindelijk hangt veel ook af van hoe de rente en de beurzen zich de komende tijd zullen gedragen. "Of het ook allemaal gaat werken weten we pas op 31 december, als de dekkingsgraden van de pensioenfondsen bekend zijn", benadrukt de Vakcentrale voor Professionals (VCP) in een reactie.
Slag om de arm
Ook ABP zelf houdt een slag om de arm. "Voor deelnemers van ABP betekent dit dat de kans op verlaging van pensioen in 2020 aanzienlijk afneemt", stelt voorzitter Corien Wortmann van het grootste pensioenfonds van Nederland. De actuele dekkingsgraad op 31 december blijft volgens haar doorslaggevend voor een eventuele korting. Die graadmeter moet dan minimaal 90 procent bedragen. Bij ABP stond de teller eind oktober op 93,2 procent.
In de sector wordt niettemin positief gereageerd op het besluit van Koolmees. ABP vindt dat de minister "naar verwachting rust creëert voor de korte termijn". Volgens de Pensioenfederatie heeft Koolmees een "luisterend oor" gehad. Voorzitter Shaktie Rambaran Mishre van de organisatie hoopt dat de concrete regels die voortvloeien uit de brief van de minister zo spoedig mogelijk bekend worden. "Dan kunnen pensioenfondsen snel aan de slag om hun beleid en communicatie hierop aan te passen en deelnemers duidelijkheid te geven."
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
1 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
3 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.
4 uur geleden