Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onduidelijk wanneer COA moet voldoen aan uitspraak over Ter Apel

Onduidelijk wanneer COA moet voldoen aan uitspraak over Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het is onduidelijk per wanneer het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet voldoen aan de rechtelijke uitspraak dat het maximumaantal asielzoekers in het opvangcentrum in Ter Apel niet meer mag worden overschreden. Het COA sprak de afgelopen weken van dinsdag 20 februari. Een woordvoerder van de gemeente Westerwolde zegt nu dat de uitspraak geldt vanaf woensdag.

De uitspraak was op dinsdag 23 januari. De rechter gaf het COA vier weken de tijd. Op dinsdag 20 februari is het vier weken geleden dat de uitspraak is gedaan, maar de woordvoerder van Westerwolde zegt dat de tijd pas ingaat als het COA een brief met daarin de uitspraak heeft ontvangen. Dit was op woensdag 24 januari, zegt zij. Dat betekent dat het COA zich pas een dag later moet houden aan de uitspraak van de rechter. Een woordvoerder van het COA zegt in een reactie uit te zijn gegaan van dinsdag.

De rechtbank kon maandagmiddag ook geen uitsluitsel geven. Volgens de woordvoerder zijn partijen zelf verantwoordelijk voor het opeisen van de dwangsom. Verder laat hij weten dat "in zijn algemeenheid het zo is dat een dag na de betekening de periode van vier weken ingaat". De betekening is de uitreiking van het vonnis aan de gedaagde partij.

Maandagochtend liet het COA weten dat er op dat moment ruim 2200 mensen in het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven. Het maximumaantal is 2000. Iedere dag dat dit aantal wordt overschreden, gaat een dwangsom gelden van 15.000 euro.

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

46 minuten geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

3 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

3 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

4 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

6 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

7 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

7 uur geleden