Onduidelijk wanneer COA moet voldoen aan uitspraak over Ter Apel
TER APEL (ANP) - Het is onduidelijk per wanneer het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet voldoen aan de rechtelijke uitspraak dat het maximumaantal asielzoekers in het opvangcentrum in Ter Apel niet meer mag worden overschreden. Het COA sprak de afgelopen weken van dinsdag 20 februari. Een woordvoerder van de gemeente Westerwolde zegt nu dat de uitspraak geldt vanaf woensdag.
De uitspraak was op dinsdag 23 januari. De rechter gaf het COA vier weken de tijd. Op dinsdag 20 februari is het vier weken geleden dat de uitspraak is gedaan, maar de woordvoerder van Westerwolde zegt dat de tijd pas ingaat als het COA een brief met daarin de uitspraak heeft ontvangen. Dit was op woensdag 24 januari, zegt zij. Dat betekent dat het COA zich pas een dag later moet houden aan de uitspraak van de rechter. Een woordvoerder van het COA zegt in een reactie uit te zijn gegaan van dinsdag.
De rechtbank kon maandagmiddag ook geen uitsluitsel geven. Volgens de woordvoerder zijn partijen zelf verantwoordelijk voor het opeisen van de dwangsom. Verder laat hij weten dat "in zijn algemeenheid het zo is dat een dag na de betekening de periode van vier weken ingaat". De betekening is de uitreiking van het vonnis aan de gedaagde partij.
Maandagochtend liet het COA weten dat er op dat moment ruim 2200 mensen in het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven. Het maximumaantal is 2000. Iedere dag dat dit aantal wordt overschreden, gaat een dwangsom gelden van 15.000 euro.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De moeder van Natalee Holloway heeft in Nederland aangifte gedaan tegen Joran van der Sloot voor de dood van haar dochter. Advocaat Annemiek van Spanje meldt dat met deze aangifte de Nederlandse autoriteiten wordt verzocht om Van der Sloot alsnog te vervolgen.
4 uur geleden