Onduidelijk wanneer COA moet voldoen aan uitspraak over Ter Apel
TER APEL (ANP) - Het is onduidelijk per wanneer het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet voldoen aan de rechtelijke uitspraak dat het maximumaantal asielzoekers in het opvangcentrum in Ter Apel niet meer mag worden overschreden. Het COA sprak de afgelopen weken van dinsdag 20 februari. Een woordvoerder van de gemeente Westerwolde zegt nu dat de uitspraak geldt vanaf woensdag.
De uitspraak was op dinsdag 23 januari. De rechter gaf het COA vier weken de tijd. Op dinsdag 20 februari is het vier weken geleden dat de uitspraak is gedaan, maar de woordvoerder van Westerwolde zegt dat de tijd pas ingaat als het COA een brief met daarin de uitspraak heeft ontvangen. Dit was op woensdag 24 januari, zegt zij. Dat betekent dat het COA zich pas een dag later moet houden aan de uitspraak van de rechter. Een woordvoerder van het COA zegt in een reactie uit te zijn gegaan van dinsdag.
De rechtbank kon maandagmiddag ook geen uitsluitsel geven. Volgens de woordvoerder zijn partijen zelf verantwoordelijk voor het opeisen van de dwangsom. Verder laat hij weten dat "in zijn algemeenheid het zo is dat een dag na de betekening de periode van vier weken ingaat". De betekening is de uitreiking van het vonnis aan de gedaagde partij.
Maandagochtend liet het COA weten dat er op dat moment ruim 2200 mensen in het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven. Het maximumaantal is 2000. Iedere dag dat dit aantal wordt overschreden, gaat een dwangsom gelden van 15.000 euro.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Koert H. (58) ontkent dat hij brand heeft gesticht in de binnenstad van Arnhem. H. is van de drie verdachten de enige die daarvoor nog in voorarrest zit. Volgens het Openbaar Ministerie heeft H. met twee medeverdachten in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar een container met papier en karton in brand gestoken, waarna het vuur oversloeg en tien panden verwoestte.
32 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een van de drie verdachten is dinsdag niet verschenen bij de start van de strafzaak over de grote brand in de binnenstad van Arnhem. Ricky N. (42), die met Koert H. (58) en Mark V. (31) wordt verdacht van brandstichting, vreest volgens zijn advocaat voor stress bij de confrontatie met slachtoffers. Hij stuurde in de nacht een appje naar zijn advocaat dat hij "uit zelfbescherming" ervoor heeft gekozen om thuis te blijven, meldde zijn raadsman bij aanvang van de tweedaagse zitting.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
13 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
15 uur geleden