Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onduidelijk of bouwmarkten mogen openblijven

Onduidelijk of bouwmarkten mogen openblijven

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog de vraag of bouwmarkten dicht moeten vanwege het hoge aantal coronabesmettingen. Een woordvoerster van Gamma denkt dat de keten als essentieel aangemerkt zal worden, aangezien ook producten worden verkocht die problemen met kranen, elektriciteit en gas verhelpen.

Bouwmarktketen Hornbach laat weten te wachten op de persconferentie voordat uitspraken kunnen worden gedaan. Die keten hoopt als essentiële winkel te worden bestempeld. Als bouwmarkten toch dicht moeten, zou Hornbach graag de mogelijkheid bieden om kerstbomen te laten afhalen. Ook dat hangt af wat de regels zullen zijn vanaf dinsdag.

Intratuin laat weten nog geen signalen van drukte te krijgen. Het tuincentrum wil de persconferentie van het kabinet afwachten voor het verdere uitspraken doet. Wat betreft de kerstbomenverkoop wil de keten ook niks zeggen, al is er de hoop dat klanten de voorraad aan echte kerstbomen kunnen afhalen.

Mogelijke sluiting

Ook Praxis wil nog niet reageren op het mogelijke kabinetsbesluit. Bij de Praxis Megastore in Amsterdam-Zuidoost lopen ze maandag wel alvast vooruit op een mogelijke sluiting van de winkels. Hier kunnen klanten naar huis met twee kerstbomen voor de prijs van één en kerststukjes voor de helft van de prijs. Buiten liggen nog kratten vol met bomen, die - als ze niet meer worden verkocht - vermoedelijk in de houtversnipperaar verdwijnen.

Een klant heeft er nog snel twee gehaald. Eigenlijk was ze van plan pas eind van de week te gaan, maar door de naderende lockdown heeft ze er vaart achter gezet. "Ik wist niet of de winkel wel open mag blijven." De vrouw heeft er ook eentje voor haar dochter meegenomen. "Die zit met het hele gezin thuis in quarantaine, omdat ze positief zijn getest op corona."

Een andere klant is ook nog snel maandag gegaan, want een kerst zonder kerstboom was geen optie. "Ik wist niet of ik er anders nog wel eentje kon halen." De boom krijgt het mogelijk wel zwaar te verduren dit jaar, "want we hebben sinds kort een coronapuppy".

Meer uit Binnenland

Defensie plaatst extra radars op Noordzee tegen dreiging Russen

DEN HAAG (ANP) - Defensie gaat extra radars op de Noordzee plaatsen om verdachte schepen en drones in de gaten te houden, meldt staatssecretaris Gijs Tuinman. Russische schepen proberen al langer de onderzeese infrastructuur zoals datakabels en pijpleidingen in de Noordzee in beeld te krijgen. Russen worden al verdacht van het saboteren van kabels in de Oostzee.

14 minuten geleden
Reclassering pauzeert gebruik algoritme na kritiek Inspectie J&V

DEN HAAG (ANP) - De reclassering pauzeert het gebruik van een algoritme bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden. Aanleiding is kritiek van de Inspectie Justitie en Veiligheid op dit systeem, dat OxRec heet.

21 minuten geleden
NVWA verwacht uitkomst onderzoek speelzand binnen enkele weken

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) verwacht de uitkomsten van het onderzoek naar asbest in speelzand binnen enkele weken. Dat laat een woordvoerder weten naar aanleiding van een rondgang van het AD langs asbestlabs. Deze laboratoria hebben in diverse monsters van verschillende soorten speelzand asbest gevonden, schrijft de krant.

38 minuten geleden
Inspectie berispt reclassering om algoritme over recidivekans

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid berispt de drie Nederlandse reclasseringsorganisaties. Die zouden gebruikmaken van een algoritme dat vaak een te lage inschatting maakt van de kans dat verdachten en veroordeelden opnieuw de fout ingaan. Bovendien bestaat het risico dat dit door een computer uitgevoerde stappenplan discrimineert. Reclasseringsmedewerkers gebruiken dit digitale hulpmiddel als zij in een strafproces advies geven aan rechters en het Openbaar Ministerie.

50 minuten geleden
Onderzoek: geslotenheid hield grote misstanden jeugddorp in stand

ROTTERDAM (ANP) - Een gesloten cultuur en gebrek aan toezicht van buitenaf maakten het mogelijk dat kindermishandeling en -misbruik lange tijd konden voortduren in het Jeugddorp De Glind in Gelderland. Tot die conclusie komen onderzoekers van de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ze constateren dat het ook nu nog aan openheid schort bij zorgorganisatie Pluryn.

1 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor 'verraderlijke kou' tijdens carnaval

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt carnavalsvierders voor een koud weekend. De hulporganisatie roept feestvierders daarom op goed op elkaar te letten. Tijdens carnaval zet het Rode Kruis meer dan 820 vrijwilligers in op bijna tachtig evenementen voor eerste hulp.

2 uur geleden
Defensie wil treinen kopen en ombouwen tot rijdende hospitaals

DEN HAAG (ANP) - Defensie wil tientallen treinstellen kopen om ze om te bouwen tot gewondentreinen, een soort rijdende hospitaals. De aanschaf is volgens de krijgsmacht nodig om in geval van een gewapend conflict waar Nederlandse militairen bij betrokken zijn, snel gewonden te kunnen repatriëren, schrijft staatssecretaris Gijs Tuinman aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden