Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onduidelijk hoe vorming nieuwe coalitie Brabant verdergaat

Onduidelijk hoe vorming nieuwe coalitie Brabant verdergaat

DEN BOSCH (ANP) - Het is ongewis hoe het pad naar een nieuwe coalitie in de provincie Noord-Brabant eruit ziet. Vrijdag klapten de onderhandelingen tussen de BoerBurgerBeweging (BBB), VVD, GroenLinks en de PvdA na wekenlange gesprekken. De BBB heeft vervolgens een open uitnodiging gedaan aan alle partijen om opnieuw in gesprek te gaan. "Het is op dit moment politiek aftasten wie met wie de dans willen aangaan", aldus een woordvoerder van het formatieproces.

"In feite kunnen we er niets over zeggen en ook niets voorspellen. De situatie kan over een half uur alweer anders zijn." Vorige week maandag leek het er nog op dat er snel een akkoord zou liggen in Brabant, legt hij uit, maar gedurende de week kwamen er wisselende berichten, waarop de boel donderdagavond toch nog definitief vast kwam te zitten.

De Brabantse BBB-voorman John Frenken zegt dat hij nog geen mededelingen kan doen over vervolgstappen, nu de onderhandelingen tussen zijn partij, VVD, GroenLinks en PvdA zijn geklapt. "Ik heb op dit moment geen nieuws. Eerst maar het debat van komende vrijdag afwachten." Vrijdag staat vanaf 09.30 uur een extra vergadering van de Provinciale Staten over de geklapte onderhandelingen op de agenda. Dan zal formateur Pieter Verhoeve een toelichting geven, laat een woordvoerder van de provincie weten.

PVV

De gesprekken liepen vast op een eis van BBB over het opheffen van de deadline die is opgelegd aan veehouders om hun stallen om te bouwen voor stikstofreductie. "BBB heeft het bal geopend, maar is daarbij op tenen gaan staan", aldus de formatiewoordvoerder. Volgens hem heeft tot dusver de PVV interesse getoond in verder praten met de BBB, maar die partij heeft maar 4 van de 55 Brabantse zetels.

BBB werd bij de Provinciale Staten in maart de grootste partij in Brabant, met 11 zetels. Ook de VVD is groot in de provincie, met 9 zetels. GroenLinks heeft 5 zetels, de PvdA 4.

Meer uit Politiek

Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

11 uur geleden
Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

13 uur geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

13 uur geleden
Kamer wil opheldering over datakluis met toeslagendocumenten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.

14 uur geleden
Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

1 dag geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

1 dag geleden
Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

2 dagen geleden