Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoeksresultaten coronavaccin J&J in januari verwacht

Onderzoeksresultaten coronavaccin J&J in januari verwacht

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Farmaceut Johnson & Johnson (J&J) verwacht tegen het einde van januari belangrijke onderzoeksresultaten over zijn coronavaccin binnen te hebben. Het gaat dan om informatie over de effectiviteit en de veiligheid van het middel, dat dochteronderneming Janssen uit Leiden ontwikkelt. Dat zei hoofdwetenschapper Paul Stoffels van het farmaceutische concern tijdens een rondetafelgesprek in Genève.

Eerder streefde J&J ernaar om voor eind februari alle benodigde data te hebben vergaard om bij de Amerikaanse toezichthouder een noodvergunning te kunnen aanvragen. Het middel bestaat in tegenstelling tot andere coronavaccins uit slechts één dosis. Voor de vaccins van Pfizer en Moderna moeten twee doses worden geïnjecteerd, met daartussen enkele weken.

De Europese Commissie sloot in oktober een contract af over de levering van 200 miljoen vaccins van J&J. Nederland zou er daar 7,8 miljoen van krijgen. Het vaccin van Pfizer, dat samen met het Duitse BioNTech werd ontwikkeld, is door het Verenigd Koninkrijk al goedgekeurd en voor het eerst toegediend.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

3 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

3 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

3 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

4 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

6 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

7 uur geleden