Onderzoeksraad voor Veiligheid doet onderzoek naar treinongeluk
VOORSCHOTEN (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) doet onderzoek naar het treinongeluk bij Voorschoten. Bij het treinongeluk is zeker één dode gevallen. Tientallen mensen raakten gewond.
De OVV is vrijwel meteen na het ongeval ter plaatste gegaan met een aantal onderzoekers die piketdienst hadden. "Ze doen een eerste verkenning en gaan op de gebruikelijke manier onderzoek doen", laat een woordvoerder weten. "Het is te vroeg om iets te zeggen over het ongeluk zelf, omdat het net gebeurd is, maar het onderzoek loopt."
Het is nog onduidelijk hoe het ongeluk met de trein precies kon gebeuren. In eerste instantie meldde de Veiligheidsregio Hollands Midden dat er een botsing was met een goederentrein. Later liet spoorbeheerder ProRail weten dat zowel een passagierstrein als een goederentrein een bouwkraan op het spoor bij Voorschoten hadden geraakt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
32 minuten geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
1 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
4 uur geleden