Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoeksraad start studie naar veiligheid van arbeidsmigranten

Onderzoeksraad start studie naar veiligheid van arbeidsmigranten

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) start een onderzoek naar de veiligheid van arbeidsmigranten in Nederland. De onderzoekers focussen zich op meerdere voorvallen op werkplekken van de arbeidsmigranten. De OVV richt zich verder op hun huisvesting en het vervoer van en naar het werk.

"Arbeidsmigranten in Nederland worden regelmatig blootgesteld aan risicovolle situaties op het werk", zegt voorzitter Chris van Dam van de Onderzoeksraad. "Daarbij gebeuren ook ongelukken. Wij gaan onderzoeken waar het schort aan de veiligheid van arbeidsmigranten en kijken op welke punten dit verbeterd kan worden."

Arbeidsmigranten worden vaker dan andere werknemers geconfronteerd met onveilige situaties, stelt de OVV. Dit ondanks verschillende initiatieven in de afgelopen jaren om hen beter te beschermen.

Eerder advies

In 2020 bracht een commissie onder leiding van voormalig SP-leider Emile Roemer een advies uit om de positie van arbeidsmigranten te verbeteren. Een van de adviezen was dat het kabinet flink hogere eisen stelt aan uitzendbureaus. Die zouden een certificaat moeten hebben dat bewijst dat zij zich houden aan cao's en zaken als huisvesting en zorgverzekeringen fatsoenlijk hebben geregeld.

De Onderzoeksraad stelt vast dat arbeidsmigranten in grote mate afhankelijk zijn van anderen, doordat ze de taal niet spreken, de regelgeving niet kennen en hier geen sociaal netwerk hebben.

Meer uit Politiek

Kamer wil Nexperia-debat met Karremans voor hij naar China gaat

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) in debat over de verwikkelingen rond chipmaker Nexperia, voordat de VVD'er zelf naar China reist voor overleg over deze kwestie. Een verzoek daartoe van Kamerlid Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) kreeg steun van een meerderheid.

1 uur geleden
Wilders: zo min mogelijk Kamerdebatten leiden als ondervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders is sinds kort één van de zes ondervoorzitters van de Tweede Kamer, maar wil in die rol 'zo min mogelijk' debatten voorzitten. Dat is namelijk niet de reden waarom hij is toegetreden tot het dagelijks bestuur van de Tweede Kamer, zei de PVV-leider kort voordat hij ging stemmen. Hij wil deze positie gebruiken om ervoor te zorgen dat het presidium meer een rol op de achtergrond gaat spelen.

1 uur geleden
Carola Schouten vraagt om landelijke strategie tegen femicide

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten roept de landelijke politiek op een nationale strategie te ontwikkelen om femicide tegen te gaan. Dat deed ze tijdens de start van Orange the World, de jaarlijkse wereldwijde campagne om geweld tegen vrouwen te stoppen.

1 uur geleden
Van Weel: geen asielzoekers met valse papieren in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel en Migratie) vertrouwt erop dat Nederlandse diensten geen toegang verlenen aan asielzoekers die hier geen recht op hebben. De VVD'er "hoopt" daarom dat er momenteel geen enkele asielzoeker in Nederland verblijft die met valse papieren is binnengekomen, al kon hij dat niet garanderen. Dat zei hij dinsdag tijdens het vragenuur na vragen van PVV-Kamerlid Marina Vondeling over een Telegraaf-artikel.

1 uur geleden
CPB waarschuwt opnieuw voor toenemende uitgaven van de overheid

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Planbureau (CPB) herhaalt aan de formatietafel bij D66 en CDA de oproep dat de overheid niet nog meer geld moet uitgeven. Directeur Pieter Hasekamp zegt na zijn gesprek met de formerende partijen dat die "keuzes moeten maken. Dat zijn politieke keuzes, maar alleen maar meer van alles, dat gaat niet werken."

2 uur geleden
Geen kinderachtige vragen bij Kindervragenuur in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Wat doet het kabinet tegen femicide? Hoe voorkom je dat jongeren gaan vapen of drugs gebruiken? En stelt mijn diploma straks nog wel iets voor nu AI steeds meer banen overneemt? Dit waren enkele vragen die kinderen van vijf basisscholen in de plenaire zaal afvuurden op het demissionaire kabinet. Het heet dan wel het Kindervragenuur, maar de vragen waren allerminst kinderachtig.

2 uur geleden
Minister mag van Kamermeerderheid geen vervolging meer afdwingen

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het wetsvoorstel van D66 dat de minister van Justitie de bevoegdheid ontneemt om het Openbaar Ministerie (OM) de opdracht te geven iemand te vervolgen. Het was al langer bekend dat GL-PvdA, CDA, SP en FVD achter dit plan staan. Partij voor de Dieren sluit zich hierbij aan als er dinsdagmiddag wordt gestemd, heeft een woordvoerder laten weten.

6 uur geleden