Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoeksraad presenteert rapport over instorten dak AZ-stadion

Onderzoeksraad presenteert rapport over instorten dak AZ-stadion

DEN HAAG (ANP) - Hoe kon het gebeuren dat het dak van het stadion van voetbalclub AZ in Alkmaar vorig jaar gedeeltelijk instortte? Dat maakt de Onderzoeksraad voor Veiligheid woensdag bekend. Toen delen van het stadiondak naar beneden kwamen, was niemand aanwezig in het stadion.

Kort na het incident concludeerden de onderzoekers al dat de lasverbindingen in het dak waren bezweken. Op andere delen vonden ze breuken en verdachte plekken, waardoor het risico bestond dat die dakdelen ook nog naar beneden zouden komen. Ingenieursbureau Royal HaskoningDHV concludeerde afgelopen voorjaar dat het dak vlak na de opening van het stadion in 2006 al was verzwakt door een storm. "Het was wachten totdat het dak van het stadion van AZ zou instorten", aldus de ingenieurs.

Vanwege het instorten van een deel van het dak moest de hele constructie worden weggehaald. Het dakloze AZ speelde zijn thuiswedstrijden daarom tijdelijk in Den Haag. AZ is inmiddels bezig met de herbouw van het dak, afgelopen juli ging de eerste paal voor het nieuwe dak de grond in. Het is nog niet duidelijk wanneer de AZ-supporters weer onder een dak kunnen zitten wanneer ze weer wedstrijden mogen bijwonen. Het nieuwe dak kost de Alkmaarse club vermoedelijk ruim 20 miljoen euro.

Meer uit Binnenland

OM eist celstraf voor vernielen graven en urnen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.

1 uur geleden
Man moet bijna 19 jaar cel in voor wurgen en verkrachten van ex

ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.

3 uur geleden
Lid Geuzenbond krijgt twee jaar cel voor verboden wapenbezit

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.

3 uur geleden
OM eist in hoger beroep 13 jaar cel tegen Rico de Chileen

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.

5 uur geleden
Advocatenorde tegen verbod op gezichtsbedekking bij demonstraties

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.

5 uur geleden
BAM bestudeert aanbevelingen van OVV na onderzoek ongeluk Lochem

BUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.

5 uur geleden
Fonds Slachtofferhulp wil dat X stopt met naaktbeelden chatbot

DEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.

6 uur geleden