Onderzoeksraad presenteert rapport over instorten dak AZ-stadion
DEN HAAG (ANP) - Hoe kon het gebeuren dat het dak van het stadion van voetbalclub AZ in Alkmaar vorig jaar gedeeltelijk instortte? Dat maakt de Onderzoeksraad voor Veiligheid woensdag bekend. Toen delen van het stadiondak naar beneden kwamen, was niemand aanwezig in het stadion.
Kort na het incident concludeerden de onderzoekers al dat de lasverbindingen in het dak waren bezweken. Op andere delen vonden ze breuken en verdachte plekken, waardoor het risico bestond dat die dakdelen ook nog naar beneden zouden komen. Ingenieursbureau Royal HaskoningDHV concludeerde afgelopen voorjaar dat het dak vlak na de opening van het stadion in 2006 al was verzwakt door een storm. "Het was wachten totdat het dak van het stadion van AZ zou instorten", aldus de ingenieurs.
Vanwege het instorten van een deel van het dak moest de hele constructie worden weggehaald. Het dakloze AZ speelde zijn thuiswedstrijden daarom tijdelijk in Den Haag. AZ is inmiddels bezig met de herbouw van het dak, afgelopen juli ging de eerste paal voor het nieuwe dak de grond in. Het is nog niet duidelijk wanneer de AZ-supporters weer onder een dak kunnen zitten wanneer ze weer wedstrijden mogen bijwonen. Het nieuwe dak kost de Alkmaarse club vermoedelijk ruim 20 miljoen euro.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een boete van 250 euro geëist tegen Koen Schuiling, voormalig burgemeester van Groningen, voor schennispleging. Schuiling (67) wordt ervan verdacht dat hij in maart 2024 masturberend achter het stuur heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen afspraak tussen de drie coalitiepartijen om te bezuinigen op onderwijs, zegt minister Rianne Letschert (D66). Ze maakt zich dan ook geen zorgen dat er toch miljoenen gehaald moeten worden op haar begroting, zegt de minister van Onderwijs tegen het ANP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rechtse oppositiepartij JA21 is niet van plan om het pakket aan belastingen "in de huidige vorm" te steunen. Dat zei Kamerlid Michiel Hoogeveen tegen Luc Stultiens van PRO tijdens de algemene financiële beschouwingen. PRO wil de plannen ook niet steunen, waardoor nu geen zicht is op een meerderheid in de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire inlichtingendienst MIVD ziet op dit moment "geen intentie" dat Rusland snel na het einde van een oorlog in Oekraïne een conflict wil beginnen met de NAVO. Wel kan de Russische krijgsmacht na het einde van de huidige oorlog "in iets minder dan een jaar gereed zijn voor een conflict, kleinschalig, met de NAVO", waarschuwde directeur Peter Reesink van de MIVD in een briefing in de Tweede Kamer.
4 uur geleden