Onderzoeksraad presenteert rapport over instorten dak AZ-stadion
DEN HAAG (ANP) - Hoe kon het gebeuren dat het dak van het stadion van voetbalclub AZ in Alkmaar vorig jaar gedeeltelijk instortte? Dat maakt de Onderzoeksraad voor Veiligheid woensdag bekend. Toen delen van het stadiondak naar beneden kwamen, was niemand aanwezig in het stadion.
Kort na het incident concludeerden de onderzoekers al dat de lasverbindingen in het dak waren bezweken. Op andere delen vonden ze breuken en verdachte plekken, waardoor het risico bestond dat die dakdelen ook nog naar beneden zouden komen. Ingenieursbureau Royal HaskoningDHV concludeerde afgelopen voorjaar dat het dak vlak na de opening van het stadion in 2006 al was verzwakt door een storm. "Het was wachten totdat het dak van het stadion van AZ zou instorten", aldus de ingenieurs.
Vanwege het instorten van een deel van het dak moest de hele constructie worden weggehaald. Het dakloze AZ speelde zijn thuiswedstrijden daarom tijdelijk in Den Haag. AZ is inmiddels bezig met de herbouw van het dak, afgelopen juli ging de eerste paal voor het nieuwe dak de grond in. Het is nog niet duidelijk wanneer de AZ-supporters weer onder een dak kunnen zitten wanneer ze weer wedstrijden mogen bijwonen. Het nieuwe dak kost de Alkmaarse club vermoedelijk ruim 20 miljoen euro.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
22 minuten geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Maarten Spanjer is zaterdag in besloten kring begraven in Amsterdam, op de dag dat hij 74 jaar zou zijn geworden. Onder anderen René van der Gijp, Theo Hiddema en Keje Molenaar waren bij de uitvaart aanwezig.
20 uur geledenGILZE (ANP) - Bij een aanrijding tussen een vrachtwagen en een personenauto op de N260 bij het Noord-Brabantse Gilze zijn zaterdagochtend beide voertuigen in brand gevlogen. De auto ligt grotendeels onder de vrachtwagen. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers in de auto zitten, aldus de politie, die vermoedt dat het onderzoek naar de oorzaak nog de hele middag duurt. De vrachtwagenchauffeur is niet gewond geraakt, meldt een woordvoerder.
24 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in de kustgebieden, het westelijk Waddengebied en de Limburgse heuvels vanaf zaterdagavond tot ten minste zondagochtend. Op die plekken geldt code geel en worden met plaatselijke verschillen windstoten tussen de 75 en de 100 kilometer per uur verwacht.
24 uur geleden