Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoeksraad presenteert beveiligingsrapport Peter R. de Vries

Onderzoeksraad presenteert beveiligingsrapport Peter R. de Vries

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid komt woensdag met de langverwachte bevindingen in het onderzoek naar de beveiliging van Peter R. de Vries, advocaat Derk Wiersum en de broer van kroongetuige Nabil B. Alle drie deze mannen zijn vermoord en speelden een rol in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Het onderzoek 'Bewaken en Beveiligen, lessen uit drie beveiligingssituaties' wordt om 11.00 uur gepubliceerd.

Een aantal bevindingen lekte de afgelopen weken al uit, nadat het conceptrapport naar betrokkenen was gestuurd. Hierin zou staan dat de politie meermaals is gewaarschuwd voor de moorden, maar door intern geblunder zou dat niet hebben geleid tot betere beveiliging.

De OVV begon in augustus 2021 met het onderzoek. De maand daarvoor was Peter R. de Vries neergeschoten. Hij was het derde dodelijke slachtoffer in de nabije omgeving van de kroongetuige, De Vries was zijn vertrouwenspersoon. Advocaat Derk Wiersum werd in september 2019 voor zijn huis doodgeschoten. De broer van B. werd in maart 2018 vermoord, kort nadat het Openbaar Ministerie de kroongetuigendeal wereldkundig had gemaakt.

Hoofdverdachte in de strafzaak Marengo is Ridouan Taghi, tegen hem is medio vorig jaar een levenslange gevangenisstraf geëist. De rechtbank is van plan in oktober van dit jaar uitspraak te doen. Taghi wordt formeel niet verdacht van de moorden op De Vries, Wiersum en de broer van B., maar er wordt wel vanuit gegaan dat hij betrokkenheid heeft gehad. Taghi zelf heeft dat altijd ontkend.

Meer uit Binnenland

Verdediging in groot moordproces wil snel kroongetuige horen

AMSTERDAM (ANP) - Het is tijd om de kroongetuige in een nieuw omvangrijk moordonderzoek aan de tand te voelen. Dat zei advocaat Sander Janssen dinsdag tijdens een nieuwe voorbereidende zitting in het proces met de naam Eftermid.

14 minuten geleden
Iets meer treinen in NS-dienstregeling 2026

UTRECHT (ANP) - In de nieuwe dienstregeling van NS die in december van dit jaar ingaat, wil het bedrijf met "enkele verbeteringen" komen. Op meerdere trajecten begint het treinverkeer eerder op de dag, en rijden de treinen tot later door.

3 uur geleden
Opnieuw dreigbrief aan adres lyceum in Deventer, scholen wel open

DEVENTER (ANP) - Medewerkers en leerlingen van het Etty Hillesum Lyceum in Deventer hebben maandagavond een dreigbrief ontvangen, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van de Stentor. Eerder was de scholengemeenschap ook al doelwit van dreiging. De verschillende locaties van het lyceum blijven na overleg tussen de school, politie en gemeente wel open.

3 uur geleden
In 2024 meer doden, maar levensverwachting mannen iets omhoog

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn er in ons land 172.000 mensen overleden, ruim 87.000 vrouwen en bijna 85.000 mannen. Meer dan de helft, 57 procent, was ouder dan tachtig. In totaal waren er 2500 meer sterfgevallen dan in 2023, aldus statistiekbureau CBS.

5 uur geleden
CPB: 350.000 extra fietsende forensen door aanleg fietspaden

DEN HAAG (ANP) - De aanleg van fietspaden in Nederland heeft ervoor gezorgd dat er ongeveer 350.000 meer mensen op de fiets naar hun werk gaan. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet gaat een op de vier forensen met de fiets naar het werk. Zonder de extra fietspaden zou maar een op de vijf dat doen.

11 uur geleden
Rapport: jongeren in jeugdgevangenis krijgen geen goed onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die in een jeugdgevangenis zijn opgesloten, krijgen daar geen goed onderwijs. Daardoor wordt het moeilijk voor ze om na vrijlating door te gaan op school, een baan te vinden en het leven op orde te krijgen. Het gevolg daarvan is dat de kans groeit dat ze weer in de fout gaan. Voor die negatieve spiraal waarschuwt de Onderwijsraad.

12 uur geleden
Minder buitenlandse studenten, maar meer inschrijvingen op pabo

DEN HAAG (ANP) - Minder mensen uit het buitenland zijn afgelopen zomer aan een studie in Nederland begonnen. De instroom daalde met 6 procent aan de universiteiten en met 4,5 procent aan hogescholen. "Verontrustend", stelt de koepel Universiteiten van Nederland bij publicatie van de definitieve inschrijfcijfers. De organisatie zegt zich zorgen te maken "over het voortbestaan van opleidingen en het vertrek van internationaal talent".

12 uur geleden