Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoeksraad presenteert beveiligingsrapport Peter R. de Vries

Onderzoeksraad presenteert beveiligingsrapport Peter R. de Vries

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid komt woensdag met de langverwachte bevindingen in het onderzoek naar de beveiliging van Peter R. de Vries, advocaat Derk Wiersum en de broer van kroongetuige Nabil B. Alle drie deze mannen zijn vermoord en speelden een rol in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Het onderzoek 'Bewaken en Beveiligen, lessen uit drie beveiligingssituaties' wordt om 11.00 uur gepubliceerd.

Een aantal bevindingen lekte de afgelopen weken al uit, nadat het conceptrapport naar betrokkenen was gestuurd. Hierin zou staan dat de politie meermaals is gewaarschuwd voor de moorden, maar door intern geblunder zou dat niet hebben geleid tot betere beveiliging.

De OVV begon in augustus 2021 met het onderzoek. De maand daarvoor was Peter R. de Vries neergeschoten. Hij was het derde dodelijke slachtoffer in de nabije omgeving van de kroongetuige, De Vries was zijn vertrouwenspersoon. Advocaat Derk Wiersum werd in september 2019 voor zijn huis doodgeschoten. De broer van B. werd in maart 2018 vermoord, kort nadat het Openbaar Ministerie de kroongetuigendeal wereldkundig had gemaakt.

Hoofdverdachte in de strafzaak Marengo is Ridouan Taghi, tegen hem is medio vorig jaar een levenslange gevangenisstraf geëist. De rechtbank is van plan in oktober van dit jaar uitspraak te doen. Taghi wordt formeel niet verdacht van de moorden op De Vries, Wiersum en de broer van B., maar er wordt wel vanuit gegaan dat hij betrokkenheid heeft gehad. Taghi zelf heeft dat altijd ontkend.

Meer uit Binnenland

Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

30 minuten geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

42 minuten geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

51 minuten geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

1 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

1 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

1 uur geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

2 uur geleden