Onderzoeksinstituut verwacht nog meer coronadoden VS
WASHINGTON (ANP) - Het prominente onderzoeksinstituut IHME, verbonden aan de Universiteit van Washington in Seattle, voorspelt dat het totale aantal coronadoden in de VS begin augustus op meer dan 147.000 uitkomt. Dat zijn bijna 10.000 doden meer ten opzichte van de laatste schatting die het instituut op zondag deed. Het Witte Huis maakt gebruik van de modellen die het IHME opstelt.
Volgens de onderzoekers reflecteren de nieuwe cijfers recente ontwikkelingen in zaken die invloed hebben op de verspreiding van het virus, zoals het testbeleid en het versoepelen van coronarichtlijnen. In veel Amerikaanse staten worden de maatregelen om het longvirus af te remmen geleidelijk aan versoepeld om de economie weer op gang te brengen.
Medisch topadviseur Anthony Fauci waarschuwde de Senaat dinsdag voor het te snel heropenen van het land tijdens de corona-epidemie. Als alles weer te snel opengaat en de beperkingen verdwijnen, kan dat tot nieuwe corona-uitbraken leiden, zei Fauci, die als één van de voornaamste adviseurs van president Trump in de coronacrisis geldt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
22 minuten geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
11 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
13 uur geleden