Onderzoeksinstituut Ifo verhoogt groeiverwachting Duitsland
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse economie groeit dit jaar sterker dan werd aangenomen. Dat stelt het vooraanstaande economische Ifo-onderzoeksinstituut in een nieuwe prognose. Het instituut uit München rekent nu voor dit jaar op een plus van 0,4 procent. Eerder werd uitgegaan van een groei met 0,2 procent voor de grootste economie van Europa en belangrijkste handelspartner van Nederland.
De denktank zegt dat de Duitse economie langzaam uit de crisis komt. Volgens Ifo-hoofdeconoom Timo Wollmershäuser "gloort nieuwe hoop" voor de Duitse economie. Dat is bijvoorbeeld te danken aan de stijgende koopkracht van huishoudens door een dalende inflatie, terwijl het herstel van de wereldhandel en industriële productie in de tweede helft van dit jaar doorzet.
Ook de renteverlaging door de Europese Centrale Bank (ECB) eerder deze maand draagt daaraan bij. Het Ifo-instituut denkt dat de ECB dit jaar nog twee keer met een renteverlaging komt. Volgend jaar voorziet het Ifo een groei van 1,5 procent voor Duitsland.
De Duitse centrale bank schreef donderdag in zijn maandelijkse rapport steeds meer "lichtpuntjes" te zien voor de economie, waaronder in de industrie en de buitenlandse vraag. Het economisch herstel zet door, aldus de Bundesbank. De centrale bank verwachtte eerder deze maand nog een groei dit jaar van 0,3 procent. In de jaren daarna moet de groei vaart winnen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.
3 uur geleden