Onderzoekscomité bestorming Capitool verhoort eerste betrokkenen
WASHINGTON (ANP) - Het comité dat door het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden is ingesteld om de bestorming van het Capitool in januari 2020 te onderzoeken, ondervraagt dinsdag voor het eerst betrokkenen. Het comité laat wetshandhavers de bestorming analyseren.
Aanhangers van oud-president Donald Trump vielen op 6 januari het parlementsgebouw binnen. De menigte sprak van verkiezingsfraude en wilde voorkomen dat het parlement de uitslag van de verkiezingen zou bevestigen. Vijf mensen kwamen om het leven bij de bestorming.
Meerdere commissies van het Huis en de Senaat, de andere kamer van het parlement, onderzochten de tekortkomingen op het gebied van de inlichtingendiensten en veiligheid op 6 januari. Het onderzoekscomité dat dinsdag betrokkenen hoort, werd ingesteld door het Huis na pogingen van de Republikeinen om onafhankelijk onderzoek naar de rellen in en om het Capitool te blokkeren.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/RTR) - De conservatieve kandidaat Keiko Fujimori heeft woensdag opnieuw de leiding genomen in de spannende Peruaanse presidentsverkiezingen. Volgens de Peruaanse kiesautoriteit ONPE staat Fujimori met 98,2 procent van de stemmen geteld op 50,001 procent, tegen 49,999 procent voor de linkse kandidaat Roberto Sánchez.
34 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft aangekondigd de Straat van Hormuz volledig te sluiten na recente Amerikaanse aanvallen op doelen in het zuiden van het land. Dit blijkt uit een door Iraanse staatsmedia verspreide verklaring.
4 uur geledenNANTERRE (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt aangeklaagd voor verkrachting, poging tot verkrachting, aanranding en seksuele intimidatie. Dat meldt de rechter in Nanterre.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft woensdagavond de hoogste toren van de Sagrada Família in Barcelona gezegend. Dat deed de kerkelijk leider tijdens een grote mis in de nog niet voltooide basiliek.
8 uur geledenBELFAST (ANP) - Opnieuw zoeken demonstranten in Noord-Ierland de confrontatie met de politie op. Dinsdag vernielden relschoppers daar ook al op verschillende plekken voertuigen en huizen, uit onvrede over het migratiebeleid en een steekincident in Belfast, een dag eerder. Het slachtoffer van die daad raakte een oog kwijt en raakte zwaargewond.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Paus Leo XIV is aangekomen in de wereldberoemde kathedraal La Sagrada Família in Barcelona. Het bezoek is op de vijfde dag van zijn rondreis door Spanje.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een wet getekend waarmee het mogelijk wordt critici die het land zijn ontvlucht te onteigenen. Dat schrijft The Moscow Times. De wet moet van kracht gaan per 1 september.
10 uur geleden