Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoekscomité bestorming Capitool verhoort eerste betrokkenen

Onderzoekscomité bestorming Capitool verhoort eerste betrokkenen

WASHINGTON (ANP) - Het comité dat door het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden is ingesteld om de bestorming van het Capitool in januari 2020 te onderzoeken, ondervraagt dinsdag voor het eerst betrokkenen. Het comité laat wetshandhavers de bestorming analyseren.

Aanhangers van oud-president Donald Trump vielen op 6 januari het parlementsgebouw binnen. De menigte sprak van verkiezingsfraude en wilde voorkomen dat het parlement de uitslag van de verkiezingen zou bevestigen. Vijf mensen kwamen om het leven bij de bestorming.

Meerdere commissies van het Huis en de Senaat, de andere kamer van het parlement, onderzochten de tekortkomingen op het gebied van de inlichtingendiensten en veiligheid op 6 januari. Het onderzoekscomité dat dinsdag betrokkenen hoort, werd ingesteld door het Huis na pogingen van de Republikeinen om onafhankelijk onderzoek naar de rellen in en om het Capitool te blokkeren.

Meer uit Buitenland

Premier Spanje bezoekt brandgebied: prioriteit is levens redden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een bezoek gebracht aan het gebied ten westen van Madrid waar een grote natuurbrand woedt. De prioriteit bij het bestrijden van de vlammen ligt bij het "redden van levens", zei hij.

10 minuten geleden
Frankrijk zet militair vliegtuig in bij bestrijding branden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven een militair transportvliegtuig in te zetten bij de brandbestrijding in het zuidwesten van Frankrijk. Hij meldde eerder dat in de departementen Gironde, waar Bordeaux ligt, en Landes meer dan 141.000 mensen zijn geëvacueerd.

1 uur geleden
Defensieminister Italië biedt Oekraïense ex-ambtgenoot werk aan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto heeft de onlangs ontslagen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov aangeboden om als adviseur voor hem in Italië te komen werken. Het ontslag van de populaire minister leidde tot veel onrust in Oekraïne.

1 uur geleden
Roemenië schiet tweede drone neer na schending luchtruim

BOEKAREST (ANP/RTR) - Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dat voor de tweede dag op rij een drone is neergeschoten die het luchtruim was binnengedrongen. Een F-16-gevechtsvliegtuig haalde het onbemande toestel neer boven een onbewoond gebied bij de grens met Oekraïne.

2 uur geleden
Stagiaire NAVO-hoofdkwartier opgepakt op verdenking van spionage

BERGEN (ANP/BELGA) - Een stagiaire op het militaire hoofdkwartier van de NAVO in België is opgepakt op verdenking van spionage en deelname aan een criminele organisatie. Dat heeft het federaal parket in België zaterdag bekendgemaakt. Het gaat om een Canadese vrouw van Chinese afkomst.

3 uur geleden
VN-chef aangekomen in Syrië voor eerste bezoek sinds 2009

DAMASCUS (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres is zaterdag aangekomen in Syrië. Het is het eerste bezoek van een secretaris-generaal van de Verenigde Naties aan het land sinds 2009. Dat was twee jaar voor het uitbreken van de Syrische burgeroorlog.

3 uur geleden
Trump combineert grappen met sneren tijdens correspondentendiner

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump combineerde grappen met sneren tijdens het jaarlijkse Correspondents' Dinner in Washington. Het was de tweede keer dit jaar dat het evenement werd gehouden, nadat het in april was afgebroken toen een gewapende man probeerde door de beveiliging te breken en daarbij schoten loste. Onder anderen Trump werd geëvacueerd.

6 uur geleden