Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoeksbureau: toerismeverwachtingen VS krijgen tik door Trump

Onderzoeksbureau: toerismeverwachtingen VS krijgen tik door Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De beleidsbeslissingen van de Amerikaanse president Donald Trump zijn slecht voor de toerisme-inkomsten in de Verenigde Staten, waarschuwt onderzoeksbureau Tourism Economics. Trumps besluiten hebben sommige potentiële buitenlandse bezoekers boos gemaakt en ook de angst aangewakkerd voor een stijging van de prijzen in het land en voor een ongunstige wisselkoers van de dollar voor bezoekers.

Tourism Economics voorspelde in een rapport eind februari al dat het aantal buitenlandse reizigers in de Verenigde Staten in 2025 met 5,1 procent zal dalen ten opzichte van vorig jaar, terwijl eerder juist nog een stijging van 8,8 procent was voorspeld. Hun uitgaven zullen naar verwachting met 10,9 procent dalen, stelde dat rapport.

En sinds die publicatie is de situatie alleen maar "verder verslechterd" voor de VS, stelt Adam Sacks, voorzitter van het onderzoeksbureau. Als gevolg van "de effecten van de antipathie tegen de VS".

Opgewekte antipathie

In de afgelopen weken legde de regering van Trump handelstarieven op aan Canada, Mexico en China, en dreigde zij die ook op te leggen aan de Europese Unie. Een ander plan dat antipathie opwekt bij sommige potentiële bezoekers zijn Trumps ingrijpende maatregelen om immigratie terug te dringen.

"Een situatie met polariserend beleid en verdelende retoriek van de Trump-regering zal reizen naar de VS ontmoedigen", voorspelt Tourism Economics. Ook zullen sommige organisaties "druk voelen om geen evenementen in de VS meer te organiseren, of werknemers naar de VS te sturen, waardoor het aantal zakenreizen afneemt".

Meer uit Financieel

Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

2 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

5 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

6 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

8 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

1 dag geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

1 dag geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

1 dag geleden