Onderzoeksbureau: belangstelling van vrouwen voor Spelen groeit
TOKIO (ANP) - De belangstelling voor de Olympische Spelen neemt onder vrouwen toe. Volgens onderzoeksbureau Nielsen Sports is 45 procent van de vrouwen, gekeken naar 's werelds grootste economieën, geïnteresseerd in het sportevenement. Bij de mannen ligt dat percentage op 48 procent.
Uit het onderzoek blijkt ook dat het aantal te winnen medailles tussen mannen en vrouwen naar elkaar toegroeit. Bij de komende Olympische Spelen in Tokio zijn vanaf volgende week in de vrouwensporten 156 gouden medailles te verdelen. Bij de mannen zijn dat er 165. Het Internationaal Olympisch Comité heeft ook extra gemengde evenementen geïntroduceerd waarin meer vrouwen medailles kunnen winnen.
"De Olympische Spelen zijn een verbindend moment waarbij landen en atleten samenkomen om deel te nemen aan wat 's werelds grootste sportevenement is", zegt Lynsey Douglas van Nielsen Sports. "Hoewel de Olympische Spelen dit jaar in veel opzichten zullen verschillen van de vorige Spelen, blijft het potentieel dat ze bieden om gendergelijkheid in de sport te verbeteren van cruciaal belang."
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
19 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
21 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
23 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
23 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden