Onderzoeksbureau: belangstelling van vrouwen voor Spelen groeit
TOKIO (ANP) - De belangstelling voor de Olympische Spelen neemt onder vrouwen toe. Volgens onderzoeksbureau Nielsen Sports is 45 procent van de vrouwen, gekeken naar 's werelds grootste economieën, geïnteresseerd in het sportevenement. Bij de mannen ligt dat percentage op 48 procent.
Uit het onderzoek blijkt ook dat het aantal te winnen medailles tussen mannen en vrouwen naar elkaar toegroeit. Bij de komende Olympische Spelen in Tokio zijn vanaf volgende week in de vrouwensporten 156 gouden medailles te verdelen. Bij de mannen zijn dat er 165. Het Internationaal Olympisch Comité heeft ook extra gemengde evenementen geïntroduceerd waarin meer vrouwen medailles kunnen winnen.
"De Olympische Spelen zijn een verbindend moment waarbij landen en atleten samenkomen om deel te nemen aan wat 's werelds grootste sportevenement is", zegt Lynsey Douglas van Nielsen Sports. "Hoewel de Olympische Spelen dit jaar in veel opzichten zullen verschillen van de vorige Spelen, blijft het potentieel dat ze bieden om gendergelijkheid in de sport te verbeteren van cruciaal belang."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
9 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden