Onderzoeksbureau: belangstelling van vrouwen voor Spelen groeit
TOKIO (ANP) - De belangstelling voor de Olympische Spelen neemt onder vrouwen toe. Volgens onderzoeksbureau Nielsen Sports is 45 procent van de vrouwen, gekeken naar 's werelds grootste economieën, geïnteresseerd in het sportevenement. Bij de mannen ligt dat percentage op 48 procent.
Uit het onderzoek blijkt ook dat het aantal te winnen medailles tussen mannen en vrouwen naar elkaar toegroeit. Bij de komende Olympische Spelen in Tokio zijn vanaf volgende week in de vrouwensporten 156 gouden medailles te verdelen. Bij de mannen zijn dat er 165. Het Internationaal Olympisch Comité heeft ook extra gemengde evenementen geïntroduceerd waarin meer vrouwen medailles kunnen winnen.
"De Olympische Spelen zijn een verbindend moment waarbij landen en atleten samenkomen om deel te nemen aan wat 's werelds grootste sportevenement is", zegt Lynsey Douglas van Nielsen Sports. "Hoewel de Olympische Spelen dit jaar in veel opzichten zullen verschillen van de vorige Spelen, blijft het potentieel dat ze bieden om gendergelijkheid in de sport te verbeteren van cruciaal belang."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
36 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
54 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
3 uur geleden