Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoeksbureau: belangstelling van vrouwen voor Spelen groeit

Onderzoeksbureau: belangstelling van vrouwen voor Spelen groeit

TOKIO (ANP) - De belangstelling voor de Olympische Spelen neemt onder vrouwen toe. Volgens onderzoeksbureau Nielsen Sports is 45 procent van de vrouwen, gekeken naar 's werelds grootste economieën, geïnteresseerd in het sportevenement. Bij de mannen ligt dat percentage op 48 procent.

Uit het onderzoek blijkt ook dat het aantal te winnen medailles tussen mannen en vrouwen naar elkaar toegroeit. Bij de komende Olympische Spelen in Tokio zijn vanaf volgende week in de vrouwensporten 156 gouden medailles te verdelen. Bij de mannen zijn dat er 165. Het Internationaal Olympisch Comité heeft ook extra gemengde evenementen geïntroduceerd waarin meer vrouwen medailles kunnen winnen.

"De Olympische Spelen zijn een verbindend moment waarbij landen en atleten samenkomen om deel te nemen aan wat 's werelds grootste sportevenement is", zegt Lynsey Douglas van Nielsen Sports. "Hoewel de Olympische Spelen dit jaar in veel opzichten zullen verschillen van de vorige Spelen, blijft het potentieel dat ze bieden om gendergelijkheid in de sport te verbeteren van cruciaal belang."

Meer uit Sport

Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

2 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

2 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

2 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

2 uur geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

2 uur geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

2 uur geleden
Velzeboer en Schulting na val op 1500 meter uitgeschakeld

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.

3 uur geleden