Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoekers tonen aan: minder huismussen in tuin met pesticiden

Onderzoekers tonen aan: minder huismussen in tuin met pesticiden

BRIGHTON (ANP) - Huismussen zijn minder te vinden in tuinen waarin pesticiden worden gebruikt. Over het algemeen ging het om zo'n 12 procent minder huismussen in tuinen met pesticiden, zien onderzoekers van de University of Sussex in het Verenigd Koninkrijk.

Als er specifiek onkruidbestrijder (glyfosaat) of slakkengif (metaldehyde) werd gebruikt, lag het aantal huismussen nog lager, respectievelijk 24,9 en 38,6 procent. Pesticiden hebben dus een significant effect op het leven van vogels, stellen de wetenschappers. Is een tuin in de stad of in het landelijk gebied wel de 'groene oase' die men denkt dat het is, vragen de onderzoekers zich af.

De onderzoekers gebruikten de gegevens van de Britse tuinvogeltelling. Van de uiteindelijk 615 onderzochte tuinen gebruikte ruim 32 procent enige vorm van pesticiden. Bij ruim de helft daarvan behoorde de onkruidbestrijder glyfosaat tot een van de gebruikte stoffen.

Verder concludeerden de onderzoekers dat er meer vogels te vinden zijn in tuinen op het platteland, dan in de tuinen dichtbij steden. Als de tuin daadwerkelijk 'vogelvriendelijk' is ingericht, verbeterde dat bovendien de algehele biodiversiteit van de tuin.

De onderzoekers hebben hun bevindingen gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Science of The Total Environment.

Meer uit Buitenland

Spoedonderzoek naar banden Britse ex-bewindsman met Epstein

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.

2 uur geleden
Halve stad in Marokko ontruimd door wateroverlast

RABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.

4 uur geleden
Frankrijk heeft ondanks moties van wantrouwen eindelijk begroting

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.

5 uur geleden
VS en Iran hervatten overleg na oplopende spanningen

DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.

7 uur geleden
Restauratie van fresco Michelangelo in Sixtijnse Kapel begonnen

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.

7 uur geleden
Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

8 uur geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

8 uur geleden