Onderzoekers Nord Stream: sporen van explosieven op zeiljacht
NEW YORK (ANP/DPA) - Bij het onderzoek naar de ontploffingen bij de gaspijplijnen Nord Stream 1 en 2 zijn sporen van explosieven aangetroffen op een zeiljacht. Dat blijkt uit een brief die de VN-ambassadeurs van Duitsland, Denemarken en Zweden hebben verstuurd aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. Ze stellen nog niet te kunnen vaststellen wie de daders zijn, noch of ze gewerkt hebben voor een overheid.
De Duitse autoriteiten hebben onderzoek gedaan naar een verdacht zeiljacht, staat in de brief. Daarbij zijn sporen gevonden van "onderwaterexplosieven". Ook zouden er aanwijzingen zijn dat het jacht gebruikt is om de explosieven te vervoeren.
"Op dit moment is het niet mogelijk om met zekerheid vast te stellen wie de daders zijn of wat hun motieven waren, met name ten aanzien van de vraag of het incident is aangestuurd door een staat of iemand die voor de staat werkt." Het onderzoek loopt nog, zo wordt in de brief benadrukt.
Duitse media meldden eerder dat onderzoek wordt gedaan naar een schip dat is gehuurd door een in Polen gevestigd bedrijf dat gerund zou worden door twee Oekraïners. De gaspijplijnen waren ten tijde van de sabotage niet in gebruik. De explosies vonden eind september plaats voor de Deense kust. Drie van de vier leidingen bleken beschadigd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
9 uur geledenEL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.
9 uur geledenLA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.
10 uur geleden