Onderzoekers hacken sleutel van Tesla Model X
LEUVEN (ANP) - Een onderzoeksgroep van de KU Leuven is erin geslaagd om de sleutel van de Tesla Model X te hacken. De onderzoekers konden de beveiliging van de auto omzeilen, de controle van de wagen overnemen en ermee wegrijden. Inmiddels heeft Tesla een software-update uitgebracht om de problemen op te lossen.
De Model X, met een prijskaartje van zo'n 100.000 euro, werkt met een sleutel met afstandsbediening die automatisch ontgrendelt als de sleutel in de buurt van de wagen komt. Dat werkt via Bluetooth Low Energy (BLE), Bluetooth-signalen die door de auto worden opgevangen.
De signalen worden opgepikt door het toestel dat het veiligheidsmechanisme van de Tesla controleert, de Electronic Control Unit (ECU). Het lukte het onderzoeksteam om de software die de verbinding maakt met de ECU te manipuleren, zodat ze het toestel konden doen geloven dat zij de juiste sleutel hadden. Daarna duurde het maar een paar minuten om de auto te stelen.
Het is niet de eerste keer dat de Leuvense onderzoekers een Tesla hackten. Zo konden ze eerder de sleutel van de Model S kopiëren. Tesla betaalde de ethische hackers een vergoeding en heeft ondertussen een update van zijn sleutelsoftware gelanceerd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
1 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.
3 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.
4 uur geledenWALNUT CREEK (ANP/BLOOMBERG) - Na Chiquita waarschuwt ook het grote bananenmerk Del Monte voor prijsverhogingen op de korte termijn. Veel regenval in Latijns-Amerika en de gestegen kosten door de Iranoorlog zitten de verkopers dwars. "Het komt er nu op aan of je wil overleven of ten onder gaat als je op dezelfde weg doorgaat. Deze prijzen kunnen niet langer zo blijven", zei Del Monte-topman Mohammad Abu-Ghazaleh in een toelichting op tegenvallende kwartaalresultaten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.
6 uur geleden