Onderzoekers hacken sleutel van Tesla Model X
LEUVEN (ANP) - Een onderzoeksgroep van de KU Leuven is erin geslaagd om de sleutel van de Tesla Model X te hacken. De onderzoekers konden de beveiliging van de auto omzeilen, de controle van de wagen overnemen en ermee wegrijden. Inmiddels heeft Tesla een software-update uitgebracht om de problemen op te lossen.
De Model X, met een prijskaartje van zo'n 100.000 euro, werkt met een sleutel met afstandsbediening die automatisch ontgrendelt als de sleutel in de buurt van de wagen komt. Dat werkt via Bluetooth Low Energy (BLE), Bluetooth-signalen die door de auto worden opgevangen.
De signalen worden opgepikt door het toestel dat het veiligheidsmechanisme van de Tesla controleert, de Electronic Control Unit (ECU). Het lukte het onderzoeksteam om de software die de verbinding maakt met de ECU te manipuleren, zodat ze het toestel konden doen geloven dat zij de juiste sleutel hadden. Daarna duurde het maar een paar minuten om de auto te stelen.
Het is niet de eerste keer dat de Leuvense onderzoekers een Tesla hackten. Zo konden ze eerder de sleutel van de Model S kopiëren. Tesla betaalde de ethische hackers een vergoeding en heeft ondertussen een update van zijn sleutelsoftware gelanceerd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten is in het derde kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een voorlopige raming van de Amerikaanse overheid groeide de grootste economie ter wereld op zogeheten geannualiseerde basis met 3,4 procent. Het cijfer komt overeen met een groei van 0,8 procent in vergelijking met een jaar eerder.
4 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland roept het minderheidskabinet op niet in te gaan op de brief van JA21, BBB en SGP. In die brief doen de partijen een aanbod tot samenwerking, maar daarvoor willen ze onder meer wel dat de stikstofaanpak van landbouwminister Jaimi van Essen wordt afgezwakt. Volgens de brancheorganisatie van bouwbedrijven is niemand gebaat bij uitstel of afstel van dat pakket.
32 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Rocco Basilico, erfgenaam van het bedrijf achter onder meer brillenmerk Ray-Ban, heeft een bod van 3,5 miljard euro afgeslagen voor zijn belang van 12,5 procent in Delfin Sarl, zeggen ingewijden. Delfin Sarl is de investeringsmaatschappij van de Italiaanse familie achter EssilorLuxottica, het grootste bedrijf ter wereld op het gebied van oogzorg. Het concern is eigenaar van onder meer de brillenmerken Ray-Ban, Oakley en Persol, evenals de opticiensketen Pearle Opticiens.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - President Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) spreekt zijn respect uit voor Christine Lagarde, die donderdag haar vertrek heeft aangekondigd als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Vanuit zijn functie als DNB-baas en een van de beleidsmakers bij de ECB in Frankfurt heeft Sleijpen nauw met Lagarde samengewerkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal onlinegokaccounts bij legale aanbieders is in de eerste helft van dit jaar toegenomen. Vooral in juni was er een duidelijke stijging, volgens de Kansspelautoriteit (Ksa) waarschijnlijk door het WK voetbal. Ook kan de twee jaar geleden ingevoerde stortingslimiet hebben meegespeeld. Daardoor gebruiken gokkers mogelijk meerdere accounts om hetzelfde te kunnen blijven inzetten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet mogelijke risico's bij de inzet van kunstmatige intelligentie door incassobureaus, omdat die steeds vaker algoritmes en AI gebruiken. Volgens de AP gaat het werk sneller, maar zijn er risico's op onjuiste beslissingen, discriminatie en ongelijke behandeling.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/RTR) - De Finse politie is donderdag een strafrechtelijk onderzoek gestart naar mogelijke overtredingen van de milieuwetgeving op de bouwplaats van een gepland datacenter van Google in het noorden van Finland.
1 uur geleden