Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoekers: genderongelijkheid in relatie zelfde als voor Covid

Onderzoekers: genderongelijkheid in relatie zelfde als voor Covid

UTRECHT (ANP) - De coronacrisis heeft de ongelijkheid tussen mannen en vrouwen niet blijvend vergroot of verkleind, concluderen onderzoekers van de Universiteit Utrecht. In de eerste maanden van de coronacrisis veranderde er wel veel in de ongelijkheid tussen partners.

Zo ervoeren moeders in april 2020 meer werkdruk dan voor de pandemie. Meer dan de helft van de moeders werkte in een cruciaal beroep, tegenover een derde van de mannen. Meer dan 20 procent van de vaders zei toen vaker zorgtaken op zich te nemen dan voorheen. Deze invloed van de pandemie vinden de onderzoekers in de recentste meting nauwelijks nog terug. Hoewel mannen weer minder zorgtaken op zich nemen, zijn mannen en vrouwen even tevreden over de verdeling van deze taken.

De invloed van de coronacrisis is dus beperkt gebleven, stellen de sociologen van de Utrechtse universiteit. De taakverdeling ging weer vrij snel terug naar de situatie van voor de pandemie. "In november 2020 constateerden we al dat het aandeel vaders dat meer voor hun kinderen zorgt aan het afnemen was", aldus onderzoeker Chantal Remery.

Ook daalde het aantal mannen dat huishoudelijke taken op zich neemt sinds juni 2020. In de laatste meting had 27 procent van de vrouwen het gevoel dat zij meer huishoudelijke taken op zich namen dan hun partner. 16 procent van de mannen gaf aan juist meer van dat soort taken uit te voeren. Bij de eerste meting aan het begin van de crisis deden mannen juist meer huishoudelijke taken dan vrouwen.

De onderzoekers hebben zowel de situatie van vaders en moeders als van mannen en vrouwen zonder kinderen onderzocht.

Meer uit Binnenland

Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

3 uur geleden
Paul van Gorcum, de Baron in Bassie & Adriaan, overleden

OEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.

4 uur geleden
Schrikker Stichting: eerder kinderen uit gezinshuis gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.

4 uur geleden
Zitting over vergismoord Zweekhorst achter gesloten deuren

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam behandelt vrijdag een zitting over de vergismoord op GGZ-directeur Rob Zweekhorst (44) achter gesloten deuren. De rechtbank wilde zonder pers en publiek in de zaal een getuige horen. "Gelet op zijn veiligheid zullen we de deuren sluiten", zei de voorzitter.

5 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel voor het eerst in weken onder limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten voor het eerst sinds begin november minder dan 2000 asielzoekers. Omdat het aantal onder die afgesproken grens blijft, hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen. Het centrum zit wel nog behoorlijk vol.

5 uur geleden
Eerste matige vorst van het seizoen: onder -5 in Eelde

HOUTEN (ANP) - Het heeft voor de eerste keer dit winterseizoen matig gevroren. Vrijdagochtend daalde de temperatuur in het Groningse Eelde naar -5,4 graden. De eerste matige vorst is dit seizoen wat eerder dan normaal. Gemiddeld gebeurt dat volgens Weeronline rond 1 december.

6 uur geleden
Artsen boos over deepfakes waarin zij zogenaamd tips geven

AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.

17 uur geleden