Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoekers: geef dansers een gezicht

Onderzoekers: geef dansers een gezicht

DEN HAAG (ANP) - De danswereld is te versnipperd om er voldoende toezicht op te houden en daarom moet er hoognodig structuur in worden aangebracht. "Als iedereen verantwoordelijk is, is uiteindelijk helemaal niemand verantwoordelijk", lichtten onderzoekers Marjan Olfers en Anton van Wijk toe in een persconferentie over het onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag in de danssector dat zij maandag hebben gepubliceerd.

"Er zijn dansverenigingen, tv-programma's, musicals, vakbonden, dansscholen", somt Olfers op, die benadrukt dat het label 'podiumkunsten' dat dans krijgt in haar ogen veel te generiek is. "Dansers verdienen een zelfstandige plek. Het helpt als je als danser een soort gezicht naar buiten hebt dat het voor je kan opnemen."

Uit het rapport van onderzoeksbureau Verinorm, waar Olfers en Van Wijk aan hebben meegewerkt, blijkt dat zo'n vier op de tien dansers het afgelopen jaar te maken hebben gehad met grensoverschrijdend gedrag. Veel van hen hebben dat niet gemeld, onder meer vanwege een heersende zwijgcultuur en omdat veel dansers niet weten waar ze terecht kunnen.

Overkoepelend orgaan

Olfers en Van Wijk pleiten daarom voor een overkoepelend orgaan dat de volledige sector overziet. "Vergelijk het met de vechtsport", zeggen ze. "Die sector is ook een wirwar: iedereen op de hoek kan een vechtsportschool beginnen. Maar er is wel een landelijke vechtsportautoriteit die zulke scholen controleert."

Als een vechtsportschool niet aan de kwaliteitseisen voldoet, krijgt deze geen keurmerk en mag niet openblijven, aldus de onderzoekers van Verinorm. "Zoek en vervang vechtsportscholen door dansscholen", oppert Olfers. "Nu zijn er verschillende dansbonden die elkaar ook nog eens beconcurreren."

Meer uit Binnenland

Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

7 minuten geleden
Mobiele Eenheid grijpt in op Korte Voorhout in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.

1 uur geleden
Politie aanwezig in Maastricht, enkele winkels dichtgetimmerd

MAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.

1 uur geleden
Politie fouilleert en arresteert jongeren bij Malieveld Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.

2 uur geleden
Boot met migranten voor kust Zeeland had geen motor meer

CADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.

3 uur geleden
Twee aanhoudingen voor schietpartij in centrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.

4 uur geleden
Nog meer winkels in Den Haag timmeren pui dicht

DEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.

6 uur geleden