Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoekers: geef dansers een gezicht

Onderzoekers: geef dansers een gezicht

DEN HAAG (ANP) - De danswereld is te versnipperd om er voldoende toezicht op te houden en daarom moet er hoognodig structuur in worden aangebracht. "Als iedereen verantwoordelijk is, is uiteindelijk helemaal niemand verantwoordelijk", lichtten onderzoekers Marjan Olfers en Anton van Wijk toe in een persconferentie over het onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag in de danssector dat zij maandag hebben gepubliceerd.

"Er zijn dansverenigingen, tv-programma's, musicals, vakbonden, dansscholen", somt Olfers op, die benadrukt dat het label 'podiumkunsten' dat dans krijgt in haar ogen veel te generiek is. "Dansers verdienen een zelfstandige plek. Het helpt als je als danser een soort gezicht naar buiten hebt dat het voor je kan opnemen."

Uit het rapport van onderzoeksbureau Verinorm, waar Olfers en Van Wijk aan hebben meegewerkt, blijkt dat zo'n vier op de tien dansers het afgelopen jaar te maken hebben gehad met grensoverschrijdend gedrag. Veel van hen hebben dat niet gemeld, onder meer vanwege een heersende zwijgcultuur en omdat veel dansers niet weten waar ze terecht kunnen.

Overkoepelend orgaan

Olfers en Van Wijk pleiten daarom voor een overkoepelend orgaan dat de volledige sector overziet. "Vergelijk het met de vechtsport", zeggen ze. "Die sector is ook een wirwar: iedereen op de hoek kan een vechtsportschool beginnen. Maar er is wel een landelijke vechtsportautoriteit die zulke scholen controleert."

Als een vechtsportschool niet aan de kwaliteitseisen voldoet, krijgt deze geen keurmerk en mag niet openblijven, aldus de onderzoekers van Verinorm. "Zoek en vervang vechtsportscholen door dansscholen", oppert Olfers. "Nu zijn er verschillende dansbonden die elkaar ook nog eens beconcurreren."

Meer uit Binnenland

Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

38 minuten geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

54 minuten geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

2 uur geleden
Man vast voor mishandeling cabaretier Franciscus in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Den Helder een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de mishandeling van cabaretier Fabian Franciscus in 2024. Het gaat om een 41-jarige man uit Den Helder, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van het Noordhollands Dagblad.

2 uur geleden
Ido Abram vertrekt als artistiek directeur van NFF

UTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) neemt per 1 maart afscheid van artistiek directeur en bestuurder Ido Abram. Marjolijn Bronkhuyzen vormt dan als algemeen directeur en bestuurder in haar eentje de directie van het filmfestival. Dat maakte het NFF woensdag bekend. Volgens het festival is het besluit genomen door het wegvallen van de subsidie van de gemeente Utrecht en de aanhoudende kostenstijgingen.

3 uur geleden
NS: vrijdag weer normale dienstregeling na week van vertragingen

UTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.

4 uur geleden
Thema van Koningsspelen is Iedereen Plezier

DEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.

4 uur geleden