Onderzoekers Delft: mondmaskers tot vijf keer te reinigen
DELFT (ANP) - Onderzoekers van TU Delft zeggen dat ze een verbeterde reinigingsmethode voor mondmaskers hebben ontwikkeld. Door de zogeheten FFP2-maskers een kwartier bloot te stellen aan een temperatuur van 121 graden, kunnen ze tot vijf keer worden hergebruikt, aldus Tim Horeman en Bart van Straten.
Dat is vaker dan met andere methodes. Het RIVM inventariseerde eerder de mogelijkheden voor hergebruik en concludeerde toen dat mondmaskers tot twee keer hergebruikt kunnen worden als ze met waterstofperoxide worden gesteriliseerd. De maskers kunnen maar beperkt worden hergebruikt, omdat ze op den duur minder deeltjes tegenhouden.
De Delftse onderzoekers stellen hun nieuwe methode gratis beschikbaar aan ziekenhuizen. Die kunnen dan zelf hun mondmaskers reinigen. "Schone mondkapjes zijn essentieel in de strijd tegen corona", aldus de onderzoekers. Het bedrijf van Van Straten kan ze ook reinigen. Door een gift uit het corona-noodfonds dat de Rabobank heeft opgericht, kan dat tegen kostprijs.
Meer uit Binnenland
HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg leeg te krijgen en zal dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
34 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
47 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie haalt 400 miljoen euro naar voren om ook dit jaar Oekraïne weer 3 miljard aan militaire steun te kunnen geven. Een ingewijde bevestigt maandag berichtgeving van De Telegraaf over de kasschuif.
2 uur geleden