Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoekers: dak van stadion AZ al vlak na opening verzwakt

Onderzoekers: dak van stadion AZ al vlak na opening verzwakt

ALKMAAR (ANP) - Het was wachten totdat het dak van het stadion van AZ zou instorten. Dat valt te concluderen uit het onderzoek van Royal HaskoningDHV.

Het bedrijf deed onderzoek naar de oorzaken van het instorten van een deel van het dak van het AFAS Stadion op 10 augustus vorig jaar. Royal HaskoningDHV concludeerde in een tussenrapport al dat een combinatie van harde wind en constructiefouten de oorzaak waren. Het eindrapport bevestigt dat en gaat zelfs nog verder

Volgens de onderzoekers is de constructie waarschijnlijk, kort na de opening van het stadion in 2006, al verzwakt door een storm. Dit is duidelijk geworden naar aanleiding van gedetailleerd onderzoek na de instorting, concludeert Royal HaskoningDHV.

Te dunne lassen

De belangrijkste oorzaak van de instorting is dat de lassen te dun zijn uitgevoerd en ontwerpfouten bij de verbindingen hebben bijgedragen aan de instorting, stellen de onderzoekers. Door neerwaartse windbelasting, waarop het dak niet was berekend, zou het dak zijn ingestort.

Het stadion van AZ stortte op zaterdag 10 augustus in terwijl er geen wedstrijd bezig was. "We zijn nog altijd ongelofelijk blij dat het stadion leeg was toen de instorting plaatsvond, waardoor er geen gewonden zijn gevallen", reageert algemeen directeur Robert Eenhoorn van AZ. "Nu kunnen we een nieuwe stap gaan zetten. In samenspraak met alle relevante partijen richten we ons nu op de toekomst en gaan we hard aan de slag zodra we de coronacrisis achter ons hebben gelaten."

Zorgvuldig

AZ deelt de conclusies van het eindrapport. "Het is fijn dat Royal HaskoningDHV de oorzaak van het gedeeltelijk instorten van het dak zo zorgvuldig heeft onderzocht", zegt Eenhoorn. "Daardoor is duidelijkheid ontstaan over de oorzaak."

AZ week voor de winterstop voor thuiswedstrijden in de eredivisie uit naar het stadion van ADO Den Haag. De club keerde terug naar het eigen stadion, nadat het dak was verwijderd. Een vergunning voor een nieuw dak is inmiddels binnen.

Meer uit Voetbal

Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

1 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

6 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

15 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

18 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

18 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

18 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

20 uur geleden