Onderzoekers bezorgd over inzaaien met bloemenmengsels
NIJMEGEN (ANP) - Onderzoeksinstituut voor wilde flora FLORON maakt zich zorgen over het inzaaien met bloemenmengsels, wat de laatste jaren in het hele land erg populair is. Gemeenten en particulieren denken dat inzaaien van wegbermen en braakliggende stukken land een goede manier is om insecten en vlinders te helpen, maar volgens FLORON is grote terughoudendheid geboden.
In mengsels die worden gebruikt zitten vaak uitheemse soorten die niet in Nederland thuishoren, aldus de onderzoekers. Of er worden bloemen gezaaid die in een bepaalde regio niet thuishoren en die daardoor na een paar jaar weer verdwijnen. Ook is niet elke ondergrond geschikt voor een uitbundige bloemenzee. De ingezaaide bloemen verdwijnen dan snel en helpen de insecten dus niet duurzaam. Volgens de onderzoekers komt het ook voor dat de natuurlijke vegetatie wordt ondergeschoffeld om bloemenmengsels te zaaien.
FLORON adviseert om te stoppen met inzaaien van bloemenmengsels. Alleen op plekken waar regionaal voorkomende soorten dreigen te verdwijnen kan inzaaien een laatste redmiddel zijn. De organisatie heeft een handreiking voor groenbeheerders gemaakt met maatregelen voor een bloeiende omgeving zonder extra bloemenzaad.
Meer uit Binnenland
NEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.
49 minuten geledenDELFT (ANP) - Delft biedt alsnog excuses aan voor het onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren naar de Delftse islamitische gemeenschap, waaronder het bestuur en de bezoekers van de Al-Ansaar-moskee. "Ik ben mij bewust van de impact en de pijn die dit onderzoek heeft veroorzaakt. Namens de gemeente Delft wil ik daarvoor mijn oprechte spijt betuigen", schrijft burgemeester Alexander Pechtold in een verklaring op de website van de gemeente.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse rechtbank heeft woensdag veertien maanden cel opgelegd, waarvan twee voorwaardelijk, aan de 20-jarige Sonny W. uit Den Haag. Hij zou samen met een medeverdachte van plan zijn geweest om vorig jaar februari in Rotterdam iemand in zijn been te schieten, een zogenoemde 'legday'. W. zou dat volgens justitie samen doen met een 16-jarige jongen, maar die overleed na een incident met een vuurwapen op het Hofstad Lyceum in Den Haag.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 2111 asielzoekers overnacht. Dat zijn er iets minder dan een dag eerder. Het aantal zit wel nog altijd boven de 2100, een niveau dat de afgelopen maanden niet was bereikt.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Steeds meer mensen hebben griep onder de leden. Daardoor lijkt een epidemie in zicht, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
4 uur geleden