Onderzoekers: amper link tussen Rotterdamse drillrap en geweld
ROTTERDAM (ANP) - Hoewel geweld een grote rol speelt in drillrap is er maar in weinig gevallen een link tussen de muziek en daadwerkelijke geweldsincidenten. Dat concluderen criminologen van de Erasmus Universiteit Rotterdam, die in opdracht van de gemeente Rotterdam onderzoek deden naar de Rotterdamse drillrapcultuur. Drillrap is een uit Amerika overgewaaide hiphopstroming waarin onder meer geweld wordt verheerlijkt en die populair is in Nederlandse steden.
Afgelopen jaar waren er enkele steekincidenten met jonge daders, die al snel werden gelinkt aan drillrap. Zo werd er in augustus op de pier in Scheveningen een 19-jarige Rotterdammer doodgestoken, waarna diverse media meldden dat dit te maken had met een ruzie tussen rivaliserende drillrapgroepen.
"Er zijn heftige dingen gebeurd tussen drillrappers de afgelopen tijd, maar 'drill' is het probleem niet. Als het niet drill was geweest, dan was het wel een andere uitingsvorm die past binnen de bredere straatcultuur", aldus criminoloog Robby Roks. De onderzoekers, die socialmediaplatforms en politieregistraties raadpleegden, stellen dat het geweld waar Rotterdamse ‘drillers’ bij betrokken zijn beperkt blijft tot drillmuziek en communicatie via social media.
Wel waarschuwen ze ervoor om geweldsincidenten te snel met drillrap te verbinden, omdat er zo geen goed en volledig beeld van het geweld wordt verkregen. Om geweldsincidenten te voorkomen raden de criminologen aan de problematiek in bepaalde stadswijken aan te pakken. Ook moet er beter toezicht zijn op social media omdat gevaarlijke en gewelddadige poses in muziek en op sociale media volgens hen wel kunnen leiden tot fysiek geweld, zeker als de authenticiteit van 'drillers' publiekelijk in twijfel wordt getrokken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie heeft meegewerkt aan het oprollen van een internationale drugsbende waarbij ook Nederlandse burgers betrokken waren. Dat meldt de Europese politie (Europol) woensdag. De bende maakte en verspreidde synthetische drugs.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het weekend kunnen mogelijk de schaatsen aan in het noorden van het land, verwacht Weeronline. Vanaf donderdag wordt het in het noordoosten steeds kouder, met overdag maximaal 1 of 2 graden. In de nachten vriest het licht tot matig. Begin volgende week neemt de kans op "schaatspret" ook in het oosten toe.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.
12 uur geleden