
Onderzoeker: verkoop smartphones naar laagste niveau in twee jaar
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones is in het tweede kwartaal naar het laagste niveau gedaald in twee jaar. Dat meldde marktonderzoeker Canalys. Met name in China stond de verkoop onder druk door de coronalockdowns, maar ook elders is de vraag zwakker omdat consumenten vanwege de hoge inflatie en zorgen over een economische recessie de hand meer op de knip houden.
Volgens Canalys gingen de wereldwijde verschepingen van nieuwe smartphones met 9 procent omlaag tot 287 miljoen stuks in vergelijking met vorig jaar. Dat is het laagste niveau sinds het tweede kwartaal van 2020, toen de coronapandemie net was uitgebroken.
Het Zuid-Koreaanse Samsung is marktleider met een marktaandeel van 21 procent. Daarna komt iPhone-maker Apple met een aandeel van 17 procent, gevolgd door de Chinese merken Xiaomi, Oppo en Vivo.
Canalys zegt dat de problemen met de leveringen van chips voor smartphones minder zijn geworden en dat er een overschot bij het aanbod mobiele telefoons aan het ontstaan is op de markt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De storing bij PlayStation Network is voorbij. Door de storing konden sommige gebruikers sinds de nacht van vrijdag op zaterdag niet inloggen op hun accounts. Ook konden ze problemen ondervinden met onlinegames.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij PlayStation Network is voorbij. Door de storing konden sommige gebruikers sinds de nacht van vrijdag op zaterdag niet inloggen op hun accounts. Ook konden ze problemen ondervinden met onlinegames.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PlayStation Network kampt al sinds kort na middernacht met een storing. Sommige gebruikers kunnen daardoor niet inloggen op hun account en online games werken mogelijk niet.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De miljardair Elon Musk heeft op een conferentie gezegd dat hij niet geïnteresseerd is in het kopen van de Amerikaanse tak van TikTok, het populaire sociale medium dat Washington wil uitschakelen wegens vermoede banden met de Chinese overheid. TikTok is van het Chinese bedrijf ByteDance Ltd.
12 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Na een sterk jaar voor bitcoin in 2024, staat 's werelds bekendste digitale munt nu onder druk. De terugkeer van president Donald Trump naar het Witte Huis en toegenomen geopolitieke instabiliteit zorgen ervoor dat beleggers op zoek gaan naar veilige havens.
17 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan heeft functionarissen naar Washington gestuurd om mogelijke Amerikaanse importheffingen van president Donald Trump te bespreken. Ook heeft het land voorbereidingen getroffen voor het geval heffingen worden opgelegd, zei economieminister Kuo Jyh-huei zaterdag.
21 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Boeing heeft gewaarschuwd voor ontslagen in het maanraketprogramma Space Launch System. De in Seattle gevestigde vliegtuigbouwer meldde dat er tegen april mogelijk ongeveer vierhonderd banen verdwijnen als gevolg van aanpassingen in het zogeheten Artemisprogramma van NASA en kostenverwachtingen.
21 uur geleden