Onderzoeker TU Delft: Kuipers ging uit van gunstigste scenario
DELFT (ANP) - Gezondheidsminister Ernst Kuipers is met zijn uitspraak over het terugdringen van het coronavirus met het 3G-beleid uitgegaan van "het meest optimistische scenario" over de huidige situatie dat in het rapport hierover te vinden is, zegt Niek Mouter, hoofdonderzoeker van de TU Delft.
Kuipers zei dinsdagavond tijdens de coronapersconferentie dat een coronatoegangsbewijs het verspreiden van het coronavirus tot 15 procent terugdringt. Hij vertelde daar pas later bij dat dit geldt als het overal wordt ingevoerd, behalve thuis en op school. Dit is echter niet de situatie zoals het nu is.
"Aan het eind van de persconferentie gaf hij dit wel aan, na een vraag van een journalist. Dat kwam alleen niet naar voren in de meeste media", aldus onderzoeker Mouter. De uitspraak van Kuipers kon na afloop van de persconferentie op kritiek rekenen op sociale media.
De onderzoekers van de TU Delft en het UMC Utrecht concludeerden in het rapport, dat in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid is gemaakt, dat de effecten van een 2G-beleid (alleen toegang als je recent geprikt of genezen bent) in de huidige situatie nauwelijks een effect heeft. Hetzelfde geldt voor 3G-beleid (alleen toegang als je recent geprikt of genezen bent of een negatieve test hebt). "Het is daarom goed om over het voetlicht te brengen dat die 15 procent het maximum haalbare is als je het coronatoegangsbewijs ook bij werk en supermarkten toepast. In de huidige situatie is dit niet het geval en is het effect op het terugdringen van de verspreiding van het virus waarschijnlijk 5 procent of lager."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coƶrdineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
13 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
19 uur geleden