Onderzoeker 'Qatargate' noemde kroongetuige leugenaar
BRUSSEL (ANP) - Een Belgische onderzoeker van het corruptieschandaal in het Europees Parlement heeft de kroongetuige een leugenaar genoemd. De beschuldigingen van deze Pier Antonio Panzeri tegen Europarlementariërs wankelen daardoor, schrijven Belgische media over de affaire die bekend is als Qatargate.
Een politieman die aan het onderzoek naar omkoping van Europarlementariërs door Qatar en Marokko werkt, heeft inderdaad over dat onderzoek met een verdachte gesproken, bevestigt het Openbaar Ministerie. Het OM benadrukt dat het de verklaringen van een kroongetuige niet zomaar aanneemt, maar nagaat of die wel kloppen. Er loopt bovendien al een onderzoek naar het onderzoek, dat moet uitwijzen of dat wel juist verloopt.
Panzeri geldt als de spil van een netwerk dat Qatar en Marokko aan invloed hielp in het Europees Parlement. In ruil voor geld en andere gunsten probeerden een aantal Europarlementariërs en medewerkers stemmingen in het voordeel van deze landen te sturen. Na zijn arrestatie sprak Panzeri af justitie alles te vertellen in ruil voor een lagere straf. Hij beschuldigde onder meer de Griekse Eva Kaili, die ondervoorzitter was van het parlement.
Opname
Het gesprek waarin de politieman zei dat Panzeri liegt, is stiekem opgenomen door Kaili's partner Francesco Giorgi, meldt de Belgische krant La Libre Belgique. Zijn advocaten willen de opname als bewijs inbrengen in de zaak.
"Panzeri liegt, dat weten we", zegt de politieman tegen Giorgi volgens het afschrift waar media de hand op hebben gelegd. "We geloven niets van wat hij zegt. We weten heel goed dat hij ons belazert. Dat gaat allemaal ontploffen." De speurder klaagt ook over rechters, in wie hij geen vertrouwen heeft omdat ze naar de pijpen van de politiek zouden dansen.
Het onderzoek naar het corruptieschandaal begon ruim een jaar geleden voortvarend, met de arrestatie van Kaili en een handvol anderen. Maar sindsdien zit de klad erin. Een belangrijke onderzoeksrechter vertrok omdat hij niet onpartijdig zou zijn en er rezen twijfels of justitie wel een sterke zaak heeft.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
55 minuten geledenHANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Republikeins congreslid Marjorie Taylor Greene verlaat op 5 januari het Huis van Afgevaardigden, laat zij weten in een verklaring op X. De aankondiging volgt op een conflict met de Amerikaanse president Donald Trump. Taylor Greene bekritiseerde Trump recent omdat hij zich lang verzette tegen de publicatie van documenten in de Epstein-affaire.
6 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém is bijna voorbij, maar in de teksten die tot dusver naar buiten zijn gekomen en de reacties van onderhandelaars daarop zijn geen grote doorbraken te bespeuren. Laat op de avond (lokale tijd) zijn onderhandelaars nog wel met elkaar in gesprek op de COP30. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is bijvoorbeeld gaan praten met de voorzitter van de top, André Corrêa do Lago.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
12 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
14 uur geleden