Onderzoeker 'Qatargate' noemde kroongetuige leugenaar
BRUSSEL (ANP) - Een Belgische onderzoeker van het corruptieschandaal in het Europees Parlement heeft de kroongetuige een leugenaar genoemd. De beschuldigingen van deze Pier Antonio Panzeri tegen Europarlementariërs wankelen daardoor, schrijven Belgische media over de affaire die bekend is als Qatargate.
Een politieman die aan het onderzoek naar omkoping van Europarlementariërs door Qatar en Marokko werkt, heeft inderdaad over dat onderzoek met een verdachte gesproken, bevestigt het Openbaar Ministerie. Het OM benadrukt dat het de verklaringen van een kroongetuige niet zomaar aanneemt, maar nagaat of die wel kloppen. Er loopt bovendien al een onderzoek naar het onderzoek, dat moet uitwijzen of dat wel juist verloopt.
Panzeri geldt als de spil van een netwerk dat Qatar en Marokko aan invloed hielp in het Europees Parlement. In ruil voor geld en andere gunsten probeerden een aantal Europarlementariërs en medewerkers stemmingen in het voordeel van deze landen te sturen. Na zijn arrestatie sprak Panzeri af justitie alles te vertellen in ruil voor een lagere straf. Hij beschuldigde onder meer de Griekse Eva Kaili, die ondervoorzitter was van het parlement.
Opname
Het gesprek waarin de politieman zei dat Panzeri liegt, is stiekem opgenomen door Kaili's partner Francesco Giorgi, meldt de Belgische krant La Libre Belgique. Zijn advocaten willen de opname als bewijs inbrengen in de zaak.
"Panzeri liegt, dat weten we", zegt de politieman tegen Giorgi volgens het afschrift waar media de hand op hebben gelegd. "We geloven niets van wat hij zegt. We weten heel goed dat hij ons belazert. Dat gaat allemaal ontploffen." De speurder klaagt ook over rechters, in wie hij geen vertrouwen heeft omdat ze naar de pijpen van de politiek zouden dansen.
Het onderzoek naar het corruptieschandaal begon ruim een jaar geleden voortvarend, met de arrestatie van Kaili en een handvol anderen. Maar sindsdien zit de klad erin. Een belangrijke onderzoeksrechter vertrok omdat hij niet onpartijdig zou zijn en er rezen twijfels of justitie wel een sterke zaak heeft.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
1 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
8 uur geleden