Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoeker 'Qatargate' noemde kroongetuige leugenaar

Onderzoeker 'Qatargate' noemde kroongetuige leugenaar

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische onderzoeker van het corruptieschandaal in het Europees Parlement heeft de kroongetuige een leugenaar genoemd. De beschuldigingen van deze Pier Antonio Panzeri tegen Europarlementariërs wankelen daardoor, schrijven Belgische media over de affaire die bekend is als Qatargate.

Een politieman die aan het onderzoek naar omkoping van Europarlementariërs door Qatar en Marokko werkt, heeft inderdaad over dat onderzoek met een verdachte gesproken, bevestigt het Openbaar Ministerie. Het OM benadrukt dat het de verklaringen van een kroongetuige niet zomaar aanneemt, maar nagaat of die wel kloppen. Er loopt bovendien al een onderzoek naar het onderzoek, dat moet uitwijzen of dat wel juist verloopt.

Panzeri geldt als de spil van een netwerk dat Qatar en Marokko aan invloed hielp in het Europees Parlement. In ruil voor geld en andere gunsten probeerden een aantal Europarlementariërs en medewerkers stemmingen in het voordeel van deze landen te sturen. Na zijn arrestatie sprak Panzeri af justitie alles te vertellen in ruil voor een lagere straf. Hij beschuldigde onder meer de Griekse Eva Kaili, die ondervoorzitter was van het parlement.

Opname

Het gesprek waarin de politieman zei dat Panzeri liegt, is stiekem opgenomen door Kaili's partner Francesco Giorgi, meldt de Belgische krant La Libre Belgique. Zijn advocaten willen de opname als bewijs inbrengen in de zaak.

"Panzeri liegt, dat weten we", zegt de politieman tegen Giorgi volgens het afschrift waar media de hand op hebben gelegd. "We geloven niets van wat hij zegt. We weten heel goed dat hij ons belazert. Dat gaat allemaal ontploffen." De speurder klaagt ook over rechters, in wie hij geen vertrouwen heeft omdat ze naar de pijpen van de politiek zouden dansen.

Het onderzoek naar het corruptieschandaal begon ruim een jaar geleden voortvarend, met de arrestatie van Kaili en een handvol anderen. Maar sindsdien zit de klad erin. Een belangrijke onderzoeksrechter vertrok omdat hij niet onpartijdig zou zijn en er rezen twijfels of justitie wel een sterke zaak heeft.

Meer uit Buitenland

Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

1 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

3 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

3 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

3 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

5 uur geleden
Weer tientallen mensen ontvoerd door gewapende groepen in Nigeria

ABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.

5 uur geleden
Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

6 uur geleden