Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoeker 'Qatargate' noemde kroongetuige leugenaar

Onderzoeker 'Qatargate' noemde kroongetuige leugenaar

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische onderzoeker van het corruptieschandaal in het Europees Parlement heeft de kroongetuige een leugenaar genoemd. De beschuldigingen van deze Pier Antonio Panzeri tegen Europarlementariƫrs wankelen daardoor, schrijven Belgische media over de affaire die bekend is als Qatargate.

Een politieman die aan het onderzoek naar omkoping van Europarlementariƫrs door Qatar en Marokko werkt, heeft inderdaad over dat onderzoek met een verdachte gesproken, bevestigt het Openbaar Ministerie. Het OM benadrukt dat het de verklaringen van een kroongetuige niet zomaar aanneemt, maar nagaat of die wel kloppen. Er loopt bovendien al een onderzoek naar het onderzoek, dat moet uitwijzen of dat wel juist verloopt.

Panzeri geldt als de spil van een netwerk dat Qatar en Marokko aan invloed hielp in het Europees Parlement. In ruil voor geld en andere gunsten probeerden een aantal Europarlementariƫrs en medewerkers stemmingen in het voordeel van deze landen te sturen. Na zijn arrestatie sprak Panzeri af justitie alles te vertellen in ruil voor een lagere straf. Hij beschuldigde onder meer de Griekse Eva Kaili, die ondervoorzitter was van het parlement.

Opname

Het gesprek waarin de politieman zei dat Panzeri liegt, is stiekem opgenomen door Kaili's partner Francesco Giorgi, meldt de Belgische krant La Libre Belgique. Zijn advocaten willen de opname als bewijs inbrengen in de zaak.

"Panzeri liegt, dat weten we", zegt de politieman tegen Giorgi volgens het afschrift waar media de hand op hebben gelegd. "We geloven niets van wat hij zegt. We weten heel goed dat hij ons belazert. Dat gaat allemaal ontploffen." De speurder klaagt ook over rechters, in wie hij geen vertrouwen heeft omdat ze naar de pijpen van de politiek zouden dansen.

Het onderzoek naar het corruptieschandaal begon ruim een jaar geleden voortvarend, met de arrestatie van Kaili en een handvol anderen. Maar sindsdien zit de klad erin. Een belangrijke onderzoeksrechter vertrok omdat hij niet onpartijdig zou zijn en er rezen twijfels of justitie wel een sterke zaak heeft.

Meer uit Buitenland

Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

3 uur geleden
Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

4 uur geleden
Ruim 4000 vluchten VS geschrapt door naderend extreem winterweer

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.

6 uur geleden
Interim-president Venezuela wil 'akkoorden' sluiten met oppositie

CARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.

7 uur geleden
Minneapolis wil met straatverbod inzet federale agenten stoppen

MINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.

8 uur geleden
Trump gaat niet naar Super Bowl en uit weer kritiek op artiesten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Syrische regering en SDF bevestigen verlenging wapenstilstand

QAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.

9 uur geleden