Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: wietgebruik jonge Amerikanen naar recordhoogte

Onderzoek: wietgebruik jonge Amerikanen naar recordhoogte

ANN ARBOR (ANP) - Het gebruik van marihuana onder jonge Amerikanen is vorig jaar naar recordhoogte gestegen en ook zwaardere verdovende middelen winnen aan populariteit, blijkt uit onderzoek. Van de vijfduizend ondervraagden tussen de 19 en 30 jaar heeft 43 procent het afgelopen jaar wiet gerookt, schrijven wetenschappers van de University of Michigan in de studie 'Monitoring the Future'. In 2016 was dat nog 34 procent en in 2011 29 procent.

Het aantal dagelijkse gebruikers is in tien jaar tijd bijna verdubbeld naar 11 procent. Volgens de onderzoekers gaat het om de hoogste aantallen sinds het begin van de registratie in 1988. Ook het gebruik van drugs als LSD, ecstasy, mescaline en hallucinogene paddenstoelen is fors gestegen.

Ruim acht op de tien respondenten gaven aan de afgelopen twaalf maanden alcohol te hebben gedronken, een lichte daling ten opzichte van 2016 en 2011. Bingedrinken neemt de afgelopen tien jaar echter gestaag toe en bereikte vorig jaar het hoogste niveau sinds de eerste meting in 2005. Van de jonge volwassen gaf 13 procent aan de afgelopen twee weken tien of meer alcoholische dranken kort na elkaar te hebben gedronken. Dat was in 2005 nog 11 procent.

Het onderzoek geeft geen uitsluitsel over de oorzaken van de toename van het wietgebruik, maar het is aannemelijk dat de legalisering van cannabis in bijna twintig staten in de VS een rol speelt.

Meer uit Buitenland

Burgemeester Los Angeles veroordeelt aanhoudingen immigranten

LOS ANGELES (ANP) - Burgemeester Karen Bass van Los Angeles in de Amerikaanse staat Californië heeft vrijdag het optreden van immigratiedienst ICE tegen immigranten sterk veroordeeld.

33 minuten geleden
Ten onrechte uitgezette Salvadoraan terug in de Verenigde Staten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Salvadoraan die in maart ten onrechte uit de Verenigde Staten werd gezet, is weer terug. De deportatie van Kilmar Abrego Garcia vond plaats hoewel een immigratierechter hem in 2019 bescherming tegen deportatie naar zijn thuisland had toegekend.

7 uur geleden
Israëlische krijgsmacht: ruim 10.000 extra militairen nodig

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ruim 10.000 extra militairen nodig te hebben, van wie ongeveer 6000 gevechtssoldaten. "Dit is een daadwerkelijke operationele noodzaak en daarom nemen we alle noodzakelijke stappen", aldus een woordvoerder tijdens een persconferentie.

8 uur geleden
Proud Boys klagen justitie aan voor vervolging Capitoolbestorming

WASHINGTON (ANP/RTR) - Vier leiders van de extreemrechtse groep Proud Boys hebben het Amerikaanse ministerie van Justitie aangeklaagd. Ze stellen dat hun grondwettelijke rechten zijn geschonden toen ze werden vervolgd voor de bestorming van het Capitool in januari 2021.

8 uur geleden
Russische huurlingengroep Wagner trekt zich terug uit Mali

BAMAKO (ANP/BELGA/RTR) - Het Russische huurlingenleger Wagner heeft aangekondigd zich terug te trekken uit het West-Afrikaanse land Mali. "We hebben onze taak volbracht en keren terug naar huis", zegt de groep in een verklaring.

12 uur geleden
Trump vraagt hof om toestemming ontmanteling onderwijsministerie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft het Hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het ontmantelen van het ministerie van Onderwijs. Bij goedkeuring komt het onderwijsbeleid vrijwel volledig in handen van de staten en lokale schoolbesturen.

12 uur geleden
Trump wil nu niet met Musk praten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil nu niet in gesprek met Elon Musk, een dag na hun publieke ruzie. Trump vertelde tegen de Amerikaanse nieuwszender ABC dat Musk graag met hem wil spreken, maar hij er zelf "nog niet klaar voor is".

13 uur geleden