Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: wereldwijde verkoop smartphones toont weer herstel

Onderzoek: wereldwijde verkoop smartphones toont weer herstel

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde verkoop van smartphones laat de eerste tekenen van herstel zien, na een daling van de verkopen met 12 procent vorig jaar. Dat meldt onderzoeksbureau Canalys. Naar verwachting daalt de verkoop dit jaar nog 5 procent, maar in 2024 voorzien de onderzoekers een wereldwijde groei van 4 procent.

De verkoop van smartphones stond in de coronaperiode sterk onder druk, mede als gevolg van lockdowns in China. Afgelopen jaar waren consumenten terughoudend met grote uitgaven door de hoge inflatie en zorgen over de economie. Volgens de onderzoekers is het goede nieuws nu dat consumenten "meer waarde aan hun apparaten hechten dan ooit tevoren" en er ook weer geld aan willen uitgeven.

Canalys wijst erop dat het Midden-Oosten, Afrika en Latijns-Amerika dit jaar al terugkeren naar groei. Het bureau becijferde dat er dit jaar zo'n 1,13 miljard mobieltjes verkocht worden. In 2027 loopt dit aantal op tot 1,25 miljard stuks. "De smartphone-industrie komt duidelijk uit haar donkerste dagen, ook al blijven de leveringen ruim 20 procent onder de piek van 2017", stelt het bureau.

Meer uit Financieel

Rechter keurt schikking Musk met SEC ondanks bedenkingen goed

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Verenigde Staten heeft de schikking van Elon Musk met beurswaakhond SEC goedgekeurd. Dit deed ze ondanks "serieuze bedenkingen" over de overeenkomst, meldde ze.

8 uur geleden
Oplaaiend conflict rond Iran zorgt voor verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zich strijdbaar had getoond tegenover Iran. Na beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz verklaarde het staatshoofd dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en zinspeelde hij op zware aanvallen.

8 uur geleden
Grote vleesverwerker JBS zwakt klimaatambitie fors af

AMSTELVEEN (ANP) - 's Werelds grootste vleesverwerker, JBS, zwakt zijn klimaatdoelstellingen fors af. Het van oorsprong Braziliaanse bedrijf streeft er niet langer naar om in 2040 per saldo geen broeikasgassen meer uit te stoten, maakt duurzaamheidschef Jason Weller bekend.

8 uur geleden
Amsterdams techbedrijf Mews schrapt 15 procent van de banen om AI

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse techbedrijf Mews schrapt ongeveer 15 procent van de banen, wat neerkomt op zo'n 170 medewerkers. De leverancier van software voor hotels wil meer inzetten op kunstmatige intelligentie (AI) en verwacht daarom met minder medewerkers verder te kunnen gaan.

11 uur geleden
Oorlogsretoriek rond Iran zet Europese beurzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese aandelenbeurzen zijn flink lager gesloten. De verliezen volgen op oorlogszuchtige taal van de Amerikaanse president Donald Trump richting Iran, dat verantwoordelijk wordt gehouden voor meerdere aanvallen op tankers in de Straat van Hormuz. Trump verklaarde dat de voorlopige vredesdeal met de Iraniërs voorbij is en dat de VS zware aanvallen op het land voorbereiden.

13 uur geleden
Rusland verbiedt export van diesel om tekorten te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Rusland heeft de export van diesel verboden om binnenlandse tekorten te voorkomen na Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Moskou stelde eerder al beperkingen in op de export van benzine en kerosine om dezelfde reden.

13 uur geleden
Legere schappen in Jumbo's door probleem distributiecentrum

VEGHEL (ANP) - Jumbo ondervindt problemen met de levering van producten aan supermarkten vanuit een distributiecentrum in Veghel. Dit leidt ertoe dat sommige schappen in supermarkten in het zuiden van Nederland leger zijn, bevestigt een woordvoerster van de supermarktketen na een bericht van vakmedium Distrifood.

13 uur geleden