Onderzoek: wekelijks valt drie uur les middelbare school uit
DEN HAAG (ANP) - Elke week vallen ongeveer drie lesuren uit in het voortgezet onderwijs, blijkt uit een onderzoek van belangenorganisatie Ouders & Onderwijs samen met dagblad Trouw en onderzoeksplatform Investico. Een derde van de ondervraagde ouders ziet hierdoor een achterstand bij hun kind ontstaan.
Ruim vijfhonderd ouders hebben dit najaar het aantal uitgevallen lesuren bijgehouden. Dat deden ze via schoolapps. Gemiddeld valt ongeveer 12 procent van alle lessen op de middelbare school uit. Volgens een meerderheid van de ondervraagde ouders wordt een uitgevallen uur een vrij uur, waardoor achterstanden ontstaan.
Het merendeel van de ouders zegt niet actief door de school op de hoogte gesteld te worden als er lessen uitvallen. Een klein deel van de ouders geeft aan alleen informatie te krijgen als lessen voor een langere periode uitvallen. Slechts één op de tien ouders zegt altijd geïnformeerd te worden over lesuitval.
Ziekte van een docent is het vaakst de reden voor het niet doorgaan van een les, maar ook is geregeld niet bekend wat de reden voor de uitval is. Ook is er een lerarentekort, waardoor het bij ziekte lastiger is voor scholen om vervangend personeel te regelen. Soms wordt een klas dan naar huis gestuurd. Ouders & Onderwijs signaleert ook dat er steeds meer onbevoegd personeel voor de klas staat.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De politie is met veel eenheden naar een Nijmeegse woonwijk gegaan na een melding van schoten. De politie heeft geen aanwijzingen dat er daadwerkelijk is geschoten, maar is "deze dagen extra alert op dergelijke meldingen".
22 minuten geledenNIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens zoekacties heeft de politie maandag opnieuw meerdere vuurwapens aangetroffen in Overasselt. Vorige week in de nacht van maandag op dinsdag liep een groep van tientallen gewapende mannen door de Gelderse plaats. Een 51-jarige beveiliger uit Wijchen werd doodgeschoten en twee agenten raakten gewond.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.
5 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.
6 uur geledenEERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie verdenkt de moeder ervan haar 12-jarige zoon om het leven te hebben gebracht.
6 uur geleden